Neden mavi ekranın rengi mavi?

İngilizce bir kaynağa göre;
Mavi, siyah beyaz bir görüntünün yanında bir ekranda oluşturulacak en kolay renk olduğunu, görüntünün siyah ve beyaz bırakılmasının bir aciliyet duygusu yaratmayacağı ve ayrıca kırmızı veya yeşil oluşturulabileceğini, fakat yeşil başarı anlamına geldiğini ve kırmızının da tehlike / büyük başarısızlık anlamına geldiğini bu yüzden mavinin seçildiğini söylemiş. Dileyen bu Yabancı Kaynaktan çevirebilir. Ne kadar doğrudur bilemem.

"Sakin olun, her şey yoluna girecek. Aslında mavi ekran vermedim. Aslında ekran da vermedim. Bunların hepsi bir rüya. Şık dediğimde uyanacaksınız. Everything is gonna be okay Sam." etkisi oluştursun diye.

Ilginc bir sey ama bu konuya ileti yazamiyorum :)

~~~ EDIT ~~~

Isterseniz yesil yapabilirsiniz mesela ben mavi ekran rengini degistirdim kirmizi yaptim bir dosyayi degistiriyorduk sanirim baska renk kodu veriyorduk.

Bir dosya: s y s t e m.i n i (Arada bosluklar yok) (Xenforo'nin bir bugu sanirim)
Ha standart olani neden mavi diye sorarsaniz hic fikrim yok. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı