Neden Naruto Boruto Animesinde Six Path Sage mode gücünü kullanmıyor?

İnek05

Hectopat
Daha fazla  
Boruto izleyenler bilir Naruto Six Path Sage mode gücünü kullanmıyor ve etrafında dönen truth seeking orbs larda yok çizgi romanlarda bununla ilgili bir şey var mı? Neden olduğunu çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boruto mangasının yazıcısı Ukyo Kodaçi, çizicisi ise Mikeo İkemoto idi yanlış yazmadıysam.
Naruto ve Naruto Şippuden yazacısı ve çizicisi ise Masaşi Kişimoto'dur.

Naruto Altı Yolun Bilgesi güçlerini yitirdi Şipuuden sonunda. 6yb gücünde Kurama modunda rengi ve yüzünde olan çizgileri faha farklı oluyor ve dediğiniz gibi gudoudama'ları oluyordu. Bunlarla birlikte hem Sasuke hem de Naruto da 6yb güçlerini kazandıklarında ellerinde yin, yang damgaları ve güçleri belirmişti. Narutonun bilge moduna geçtiğindeki gözlerinde olan turuncu renk ise 6yb gücünde yok olup yalnızca göz bebeği biçimi değişti.

En son Kaguya'yı damgaladıklarında bu ellerinde olan damgalar yok oldu.
Sasuke ile olan son savaşında ise içinde kalan bijuu'ların az bir çakrası vardı ve onlar da daha da azaldı.
Yalnızca bijuu'lar arası iletişim için kullanacak Bijuu çakrası kaldı.

Naruto Şippuuden son yani Toneri'yi işleyen filmde Naruto'nun Kurama modu 6yb modundaki gibi değil eski Kurama modu gibi rengi ve yüz çizgileri vardı. Üstüne üstlük bilge moduna girince gözlerinde olan turunculuk yeniden ortaya çıkmıştı.
Yani bu da 6yb güçlerini yitirdiği manasına geliyor.

Fakat Boruto da ise hem anime hem de mangada sayısız mantık hatası ve yanlışlıklar olduğu için, ne olduğu belli değil durumda. Aslında Naruto 6yb güçlerini yitirmişti fakat mangada yeniden 6yb güçlerine geçerse şaşırmamak gerek.

Sebebi ise Kodaçi'nin çok zayıf bir yazarlığı var ve Kişimoto'nun asistanlığını etmiş olmasına rağmen göze çarpacak kadar büyük yanlışlıklar edip duruyor. İkemoto ise animede olan savaşlara bilerek bakmadığını, aksine yalnız Dragon Ball eski mangalarını açıp, savaşlarına bakarak, Boruto savaşlarını çizdiğini belirterek gözümden iyicene düşmüştü.

Naruto manga ve animesinde güzel savaşlar varken, ayrıca Naruto'ya kıyasla bayağı yavan savaşları olan DB'ye bakıp çizmek, en azından mühim savaşlarda bunu etmek, doğru gelmedi bana.

Zaten manga savaşlarına bakarsanız, teknik ve taktiklerden uzak; klasik Dragon Ball vari, bayat savaş çizimleri ile karşılacaksınız.

Bununların dışında Kişimoto, "Naruto dünyası ile işim bitti." deyip "İkemoto da bence Naruto'ya devam etmek yerine öz serisine başlamalı" demişti.

İkemoto da "Naruto'yu devam ettirmek istemem. Her yönden bu kötü olur ve hayranlarca sevileceğini hiç sanmıyorum. Fakat Naruto'yu en başından, yeniden çizme fikirine ise olumlu bakıyorum" demesi üstüne Naruto'yu yeniden edeceksin gel diye adamı kandırıp, önüne de Kodaçi'nin yazdığı senaryoyu koyup, çizmeye mecbur bırakmışlar.

Boruto izleyenler bilir Naruto Six Path Sage mode gücünü kullanmıyor ve etrafında dönen truth seeking orbs larda yok çizgi romanlarda bununla ilgili bir şey var mı? Neden olduğunu çok merak ediyorum.
Kullanıyor. Sadece son savaşta Goudama'lar patladı.

Konu açılalı çok olmuş farkındayım ama konuya verilen uzunca cevap bayağı yanlış. O Naruto'nun arkadasında gudodamalar (siyah toplar) sadece tek seferliktir toplar yok oldu mu bir daha geri gelmez 6 yolun bilgesi gücünü elde etme şekline göre de gudodamaların sayısı değişir.
Örnek: Madara ve obito 9 bijuu yu bir araya getirip juubi ile elde ettikleri için 10 tane gudodamaları var iken Naruto hagoromodan çakra alarak kazandığı için sadece 6 tane gudodaması var.
Ve son gudodamaları da sasuke ile olan savaşında kullandığı için artık bir daha kullanamaz 6 yolun bilgesi modunun da mühürle alakası yok hatta Naruto boruto animesinde 6 yolun bilgesi modunu Delta, jigen ve ishiki savaşlarında kullanmıştır.

Boruto serisi ağzına kadar mantık hatası ve shippuden güç dengesi ile çelişkilerle dolu çok takmamak gerek böyle şeyleri.
Ayrıca yanlış bilmiyorsam kullanabiliyor olması lazım.(SO6p modu zaten Isshiki ile 1V1 atıp yenebilecek güçte bir mod ama sonuçta animenin adı "boruto", adamlar nerf atmaya bahane arıyor.)

kanka kullanıyor six path sage ve senjutsuyu delta savaşında gördük lava rasengan kullanıyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı