Neden "O" yaratıcı

Yaratıcı neden "o" oldu, neden ben değilim? Neye göre oldu, çok mantıksız değil mi? "kafan mı güzel?" falan yazacaksanız hiç yazmayın, az önce bir konu gördüm herkes "deli misin?" falan yazmış benzer konuya.

Merak etmeyin herkes istediği şeyi düşünür, burası özgür bir ülke. Ayrıca dediğiniz soruya benim cevabım şöyle olur; eğer birini seçecek olsaydık bizim tanrı dediğimizin üstünde bir şey olması gerekir. Bu da her şeyi anlamsız kılar. Bunun için biraz daha kafa yormamız gerekecek gibi.

Dünya üzerinde birçok inanış vardır ve her birinin yaratıcı/tanrı anlayışı birbirinden çok farklıdır. Müslüman olduğunuzu var sayarsak mükemmel bir varlığı insan aklı ile anlamak zaten mümkün değildir. Hiç kimse size tatmin edici bir cevap veremez ki kendiniz de bu cevabı bulamayabilirsiniz.

Tavsiyem dinleri hayat amacı olarak merkeze almak yerine genel kültür olarak ikinci planda tutmak, var olan hayallerin peşinden koşmaya çalışmaktır. Bilim alanında genel araştırma yaparsanız ikinci ancak şimdiki düşüncenizin tam tersi bir düşünce elde edersiniz.

Geri
Yukarı