Neden oyunlarda Türkçe dil desteği yok?

mainkaiser

Femtopat
Katılım
5 Ocak 2021
Mesajlar
59
Steam'de oyun bakarken neredeyse hiçbir oyunun Türkçe desteklememesi sizce de garip değil mi? İşi daha da garipleştiren ise EA ve Ubisoft gibi büyük firmaların Türkçeyi desteklemezken 10-70TL arası fiyata sahip bağımsız yapım ya da düşük bütceli oyunların Türkçe'ye daha önem vermesi, Cyberpunk 2077 olsun, Crysis olsun, Dying Light 1/2 olsun yenilerde bazı büyük oyunlar desteklemeye başladı ama Resident Evil Village gibi oyunlar hala destellemiyorlar.
Sizce bundan 5 sene öncesine göre daha fazla önemsenmeye başladı mı Türkçe, ki bence evet.
Türkçenin bir sürü oyunda dil seçenekleri arasına ne zaman girer?
Korsan yüzünden diyenler olursada korsanın babası Ruslar, ama neredeyse her oyun Rusça destekliyor ve Türkiye ne kadar korsan yaygın olsa da, Steam son zamanlarda gayet yaygınlaştı ve artık o kadar da küçük bir pazar değil.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

RexorX

Picopat
Katılım
5 Ocak 2021
Mesajlar
468
Çözümler
1
Yer
Grove Street... Home
Türkiye de kur çok yüksek olduğu için oyunlara bu kadar para yatırmak insanların işine gelmiyor doğal olarak. Durum böyle olunca korsan indirmeler artıyor. Yapim firmaları da bunlar zaten korsan indiriyor satın alan oyuncu sayısı az olacak deyip boşuna emek tüketmeyip Türkçe dil desteği koymuyorlar.
 

adanalihiyar

Hectopat
Cezalı
Katılım
17 Eylül 2020
Mesajlar
8.684
Makaleler
12
Çözümler
42
Yer
Dreamland
Yapımcılar hem normal şartlarda elde edebilecekleri gelirin yarısı kadarını elde ediyor, hem de birçok insan hala orijinal yerine korsan tercih ediyor.
 
Yukarı