Neden Rus Savaş Uçaklarını Tercih Etmiyoruz?

Benim 31: (

Her ne kadar meslegimi cok sevsem de, bu konuda bilgili insanlara saygi duyup imrenmekten alikoyamiyorum kendimi: )

@Jira, bir şey sormak istiyorum bir de.

Diyelim ki Amerika'dan X model bir ucak almaya basladik. Bunun egitimini Amerika'dan gelen pilotlar & muhendisler & teknisyenler mi veriyor?

Yani insan iliskilerini baz alan bir egitim modeli mi var yoksa sayfalarca teknik doküman ve yazilimsal ( simulasyon vs ) destek mi veriliyor?

Ya da mesela diyelim ki F - X model bir ucak aldik 5 sene once. Egitimler tamamlandi ucuruyoruz. Ama 5 sene sonunda bir problemle karsilastik. Bu problemin cozumu için bize destek veriyorlar mi yoksa "Biz egitimi verdik kardes, artik sizin probleminiz" mi diyorlar? Bu surec nasil yuruyor?

Bir de seyi merak ediyorum. Aldigimiz herhangi model bir ucagi modifiye etme konusunda ne kadar ozguruz? Diyelim ki onumuzde teknolojik bir bariyer yok, istedigimizi ekleyip cikaracak teknolojiye sahibiz. "Yalniz bizim ucaklari o sekilde modifiye edemezsiniz" gibi legal bir engel var mi? Elimizi kolumuzu ne kadar bagliyorlar onu merak ediyorum.

Mesleğin ne?

Sanmıyorum. Havacılığın dili İngilizcedir. Japon da olsan, Jamaikalı da olsan İngilizce bileceksin. Bakım kitapları ve uçak içi yapılar da buna göre dizayn edilir.
Konu açılalı 2 sene olmuş ama Rus uçaklarının kokpitleri gerçekten Rusça'dır. Havacılığın dili İngilizce'dir mantığı Rusya'da kabul edilmez. Hindistan'da pilotlar kokpit için ufak bir Rusça eğitimi alıyorlardı.

Konu açılalı 2 sene olmuş ama Rus uçaklarının kokpitleri gerçekten Rusça'dır. Havacılığın dili İngilizce'dir mantığı Rusya'da kabul edilmez. Hindistan'da pilotlar kokpit için ufak bir Rusça eğitimi alıyorlardı.
Rusya dış ülkelere pazarladığı uçaklarda İngilizce destek ve döküman sunmak zorundandır. Uçağın dili Rusça olsa bile kimse o uçağın bakımını yapmak ve işletmek için Rusça öğrenmek zorunda değil. Kabinde Rusça etkisi varsa o pilotlara eğitimde verilir.

Bana kalırsa sadece batı özentiliği batıyı her şeyden üstün tutmamız ve onlara benzemeye çalışmamız.
BM ye katılma falan.
Şöyle düşün Intel'in fanboyluğu gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı