Neden S ve Note dışında Samsung alınmamalı?

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Bugün Anneannemin telefonu Galaxy S2'ye bir göz atma şansım oldu. Telefon nedense hiç donmuyordu. İlk başta bu biraz beni etkiledi. İçinde WhatsApp dışında bir şey yoktu ama yüklenmezdi de zaten. 16GB depolaması var, sonuçta 2011'den kalma bir telefon. 😄 Sonrasında kamerasını açıp biraz test etmeye başladım. Nedense kamerası 2011'e kıyasla bana çok güzel gelmeye başladı. Renkleri şu anki S serisi gibi çok canlı gösteriyor. Biraz daha inceledikten sonra elimdeki 2019'da çıkmış olan A20'ye bakıp bi' ah çektim. Sonrasında A20 ve S2 ile fotoğraflar çekerek karşılaştırdım (fotoğraflar aşağıda) ve aman aman farklar da yoktu. Tekrar hatırlatıyorum, 10 yıllık bir telefon ve yeni (1 yıl oldu alalı) bir telefonla neredeyse aynı kamera performansını sergiliyor. Elimdeki A20 ara sıra Chrome'da kasarken bu kasmıyor. Biraz daha incedikten sonra anladım ki Samsung alınacaksa S ve Note serisi dışında alınmaz. Alınırsa işlemcisi ultra mega quantum bile olsa, planlı eskitme ile kısa sürede eskiyip gidecek...

Üstteki A20 alttaki S2:
20210131_114509.jpg

20210131_114431.jpg

Üstteki A20 alttaki S2:
20210131_114211.jpg

20210131_114049.jpg

Niye alınmasın başka serisi. M21 ve M31 manyak cihazlar oyun konusunda da her konuda öyleler. A serisi olarak a71 alınır bir tek.
Hocam M21 ve M31 de şu an iyi ama birkaç seneye onlar da böyle olacak. Olay şu an iyi olması değil zaten. Benim telefon da 1 sene önce Chrome'da donmazdı ve gayet hızlıydı. Zamanla olan şeyler bunlar. Mesela babamda A7 2017 var onda da aynısı geçerli. 3 sene oldu alalı, 2 sene önce taş gibiydi sıfır donmaydı. Şu an bazen tekliyor, kasma falan olabiliyor.

Hocam M21 ve M31 de şu an iyi ama birkaç seneye onlar da böyle olacak. Olay şu an iyi olması değil zaten. Benim telefon da 1 sene önce Chrome'da donmazdı ve gayet hızlıydı. Zamanla olan şeyler bunlar. Mesela babamda A7 2017 var onda da aynısı geçerli. 3 sene oldu alalı, 2 sene önce taş gibiydi sıfır donmaydı. Şu an bazen tekliyor, kasma falan olabiliyor.
M serisinin hakkını hala yiyorsun.

Hocam M.21 ve M31 de şu an iyi ama birkaç seneye onlar da böyle olacak. Olay şu an iyi olması değil zaten. Benim telefon da 1 sene önce Chrome'da donmazdı ve gayet hızlıydı. Zamanla olan şeyler bunlar. Mesela babamda A7 2017 var onda da aynısı geçerli. 3 sene oldu alalı, 2 sene önce taş gibiydi sıfır donmaydı. Şu an bazen tekliyor, kasma falan olabiliyor.

Yazılımla ilgili problemler hocam. Şu an eskisi gibi J7 Prime kullanıyor olsaydım Android sürümü 8 de kalmış olurdu haliyle donmalar kasmalar yaşanırdı.

Fiyatına göre j8 harika cihaz. M serisinin hakkını yeme hocam
Olay bu konuda cihazın özellikleri değil. Benim telefonumun işlemcisi J8'den daha iyi ama nedense Chrome'da donuyor. Bu bir tesadüf mü sence? PUBG'yi HD yüksek oynatan bir telefon A20.
M serisinin hakkını hala yiyorsun.
Hocam donanım olarak çok iyiler çok güzeller ama ben planlı eskitmeden bahsediyorum. Donanım olarak iyiler tekrar söylüyorum o konuda haklısınız. Ancak birkaç seneye donanım olarak SD850 bile kullansalar bilerek yavaşlatılacaklar.
Yazılımla ilgili problemler hocam. Şu an eskisi gibi J7 Prime kullanıyor olsaydım Android sürümü 8 de kalmış olurdu haliyle donmalar kasmalar yaşanırdı.
Benim Android sürümüm 10 şu an ve hâlâ güncelleme alıyorum A20'de. Ona rağmen Chrome arada kasıyor. @Samotne Ciasteczka da yanlış hatırlamıyorsam A10 kullanıyordu, o da bu konuda şikayetçiydi.

Olay bu konuda cihazın özellikleri değil. Benim telefonumun işlemcisi j8'den daha iyi ama nedense Chrome'da donuyor. Bu bir tesadüf mü sence? PUBG'yi HD yüksek oynatan bir telefon a20.

Hocam donanım olarak çok iyiler çok güzeller ama ben planlı eskitmeden bahsediyorum. Donanım olarak iyiler tekrar söylüyorum o konuda haklısınız. Ancak birkaç seneye donanım olarak SD850 bile kullansalar bilerek yavaşlatılacaklar.

Benim Android sürümüm 10 şu an ve hâlâ güncelleme alıyorum A20'de. Ona rağmen Chrome arada kasıyor. @Samotne Ciasteczka da yanlış hatırlamıyorsam A10 kullanıyordu, o da bu konuda şikayetçiydi.

A10 zaten çöp telefon. Günümüzde en az 4 GB RAM olması lazım bir cihazda.

Yeni konular

Geri
Yukarı