Neden SSD fiyatları çok fark ediyor?

• Konuyu başlatan KBL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 448

KBL

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben SSD alacağım ve pek bir bilgim yok, 1TB M.2 SSD'nin biri 3850 TL:
PNY XLR8 1TB M.2 3500-3000MB/s SSD.
Diğeri ise 2000 TL:
Kingston 1 TB KC3000 SKC3000S/1024G M.2 PCI-Express 4.0 SSD.
Bunların hızlı çalışması veya ömrü ile mi alakalı bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba. Ben SSD alacağım ve pek bir bilgim yok, 1TB M.2 SSD'nin biri 3850 TL:
PNY XLR8 1TB M.2 3500-3000MB/s SSD.
Diğeri ise 2000 TL:
Kingston 1 TB KC3000 SKC3000S/1024G M.2 PCI-Express 4.0 SSD.
Bunların hızlı çalışması veya ömrü ile mi alakalı bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Hızı ile alakalı,PNY'ye bakmadım ama muhtemelen fiyatı şişirilmiş bir ürün.

KC3000 daha mantıklı olur bu fiyat bandında. Alacabileceğin en üst seviye SSD'lerden birisi. 980 Pro muadili denilebilir.

Hız, yonga yazma ömrü, kontrolcüsü ve IOPS değeri fark ediyor. Atıyorum Samsung'un SSD'si vaat ettiği hızı büyük dosyalarda tam verebiliyor ama kalitesiz bir SSD ilk 1 GB'ı hızlı yazıyor sonra hızı düşüyor.

KC3000 daha mantıklı olur bu fiyat bandında. Alacabileceğin en üst seviye SSD'lerden birisi. 980 Pro muadili denilebilir.
hızlı mı? hızı nerede yazıyor biraz hız konusunda bilgilendirme yaparmısın

Hız, yonga yazma ömrü, kontrolcüsü ve IOPS değeri fark ediyor. Atıyorum Samsung'un SSD'si vaat ettiği hızı büyük dosyalarda tam verebiliyor ama kalitesiz bir SSD ilk 1 GB'ı hızlı yazıyor sonra hızı düşüyor.
ssd önerisinde bulunabilirmisin 1 tb uygun bütçeli

Hızlı mı? Hızı nerede yazıyor biraz hız konusunda bilgilendirme yapar mısın?

7k/6k okuma yazma hızı. Her şey okuma yazmadan ibaret değil biliyorsun değil mi?

SSD önerisinde bulunabilir misin 1 TB uygun bütçeli?

Dram'li SSD.

7k/6k okuma yazma hızı. Her şey okuma yazmadan ibaret değil biliyorsun değil mi?

Dram'li SSD.
okuma yazma hızından ibaret olup olmadığını bilmiyorum. galiba işleme süresinden bahsediyorsun mesela oyunu açarken hızlı açması gibi mi? ve okumayazmadan ibaret değil ise devamından bahsedermisin?

Dram'li SSD.
dram ne demek

Yeni konular

Geri
Yukarı