Neden Tanrı'ya ihtiyaç duyarız?

Memolii7

Centipat
Yer
1033
Her şeyin bir üstü (yapıcısı, üreticisi, yaratıcısı vb) olduğu gibi insanında bir yaratıcısı vardır ve bence bu insanlarda doğuduğundan beri olan bir içgüdü olduğunu düşünmekteyim. O yüzden hayatın çoğu anında özellikle diğer dünya ile aramızdaki mesafenin azalacağını hissettiğimizde (bkz: yaşlılar) tanrıya daha çok bağlanırız.
İşte olmuyor, her şeyin bir üstü varsa tanrının da üstü olmalı. Ayrıca kuantum dalgalanma diye bir şey var, yoktan var oluyor.

emiirhans

Hectopat
Makaleler
1
İşte olmuyor, her şeyin bir üstü varsa tanrının da üstü olmalı. Ayrıca kuantum dalgalanma diye bir şey var, yoktan var oluyor.
E peki sizin görüşünüz nedir merak ettim, yani hesap sorma gibi algılamayın cidden merak ettim :D. E o zaman bu işin bi sonu yok her şeyin üstünün üstü oluyor.

Memolii7

Centipat
Yer
1033
E peki sizin görüşünüz nedir merak ettim, yani hesap sorma gibi algılamayın cidden merak ettim :D. E o zaman bu işin bi sonu yok her şeyin üstünün üstü oluyor.
Ben şu an kendimi bir şey olarak tanımlamıyorum, sorgulama aşamasındayım diyelim tanrı var mı yok mu diye.

Yukarı