Neden Tanrı'ya ihtiyaç duyarız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçek İslam'ın o olmaması seni neden rahatsız ediyor gerçek olmayan bir şeyi kabul etmek arabistan şeriatının gerçek şeriat olduğunu savunmakla aynı :)
Nasıl okuyorsun bilmiyorum ama orada beni rahatsız eden bir durum yok, ben soru soruyorum arkadaşa. İslam dini diğer dinler gibi mitolojiden ibarettir, tek mucizesi kuranı okumadan bu kadar inanıp savunanı olmasıdır.
Kesin kanıt diye bir şey yok, kanıt var. Evrimin kanıtları diye arat Google'da, karşına her dilde (Arapça dahil) kaynak ve kanıt çıkıyor. Sence bu kanıtlar yalan mı? Hadi yalan diyelim, neden her ülkede biyoloji dersinde evrim anlatılıyorken sadece Türkiye ve Arabistan'da anlatılmıyor bu evrim? Teknoloji ve Bilim devi ülkeler neden yalan bir teori olan Evrimi anlatıyor? Bunlara mantıklı bir yanıtın var mı?
@supprime Yanıt bekliyorum.

Gerçek İslam'ın o olmaması seni neden rahatsız ediyor gerçek olmayan bir şeyi kabul etmek arabistan şeriatının gerçek şeriat olduğunu savunmakla aynı :)
Arabistan'daki şeriat gerçek değil İran'daki gerçek değil şurdaki gerçek değil buradaki gerçek değil. Nerede o zaman bu gerçek şeriat?

Bir şey söylüyoruz daha sonrasında yine aynı yorum geliyor, "gerçek İslam bu değil". Ayrıca benim içimde hiç toprak yok, senin var mı?

Ancak insandaki elementler toprak tada var.

Arabistan'daki şeriat gerçek değil İran'daki gerçek değil şurdaki gerçek değil buradaki gerçek değil. Nerede o zaman bu gerçek şeriat?
Şeriat diye bir şey yok. Hadisler yalan.
Kuran son ahittir. Kimse aksini kanıtlayamaz.

Sence Müslüman'ların bahsettiği toprak içimizdeki elementler mi yoksa tamamen topraktan yaratılmış olmamız mı?😃

Ancak işte orası merak konusu, sonuçta Müslüman değilim ancak bildiğim bir şeyleri aktarmayı severim.
Şeriat diye bir şey yok. Hadisler yalan.
Kuran son ahittir. Kimse aksini kanıtlayamaz.

Ancak Şeriat'ı inkâr eden dinden çıkıyor neden merak ettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı