Neden Tanrı'ya ihtiyaç duyarız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu kesin kilitlenecek gitmeden önce bir kaç bir şey söyleyeyim. Eğer domuz eti yemezsen, içki içmezsen ve olduğu kesin olmayan bir varlığa kayıtsız şartsız inanırsan cennete gidersin. Ama eğer bu sonsuz güçteki varlığa kayıtsız şartsız inanmazsan, domuz eti yersen ve içki içersen sonsuz güçlü varlık tarafından ateşlerde yanarsın. Aynen kanka bu hikaye çok mantıklı.
Eke bakın hocam. : D

Dosya Ekleri

• 19826d2a-7da5-4174-be62-5bcd05a3753a-m.jpg
    19826d2a-7da5-4174-be62-5bcd05a3753a-m.jpg
    21,7 KB · Görüntüleme: 86
Konu kesin kilitlenecek gitmeden önce bir kaç bir şey söyleyeyim. Eğer domuz eti yemezsen, içki içmezsen ve olduğu kesin olmayan bir varlığa kayıtsız şartsız inanırsan cennete gidersin. Ama eğer bu sonsuz güçteki varlığa kayıtsız şartsız inanmazsan, domuz eti yersen ve içki içersen sonsuz güçlü varlık tarafından ateşlerde yanarsın. Aynen kanka bu hikaye çok mantıklı.
İçki zararlı olmazsa niye yasaklansın? İçki ölüme kadar götürür, sarhoşken insan ne yaptığını, niye yaptığını bilemez başka insanlara zarar verebilir. Domuz eti de insan sağlığına zararlıdır. Bunları yapmamanı emrediyor ve bunları senin sağlığın için söylüyor. Bunun neresi hikaye?
Öldükten sonra başka bir yere teleport olacağınız size daha saçma gelmiyor mu ?
İnsanların işlediği suçların cezasız kalacağı size daha saçma gelmiyor mu? Katil olan, tecavüzcü binlerce insan var ve bunların yanına kar kalabileceğini düşünebiliyor musunuz?

@Aqff Hocam anlattıklarım size çok mu komik geliyor, yoksa komik olan başka bir şey mi var da mesajıma gülüyorsunuz?
Bize de söyleyin birlikte gülelim.

Sizin "saçma" olarak anlattığınız şeyleri anlatış biçiminiz evet bana komik geldi. İnsanların attıkları ifadelere bu kadar takıntılı olmamak lazım :) Bir şeye "hahaha" ifadesi atarken acaba herkes gülecek mi diye düşünerek atmıyorum o yüzden açıklama yapmama bile gerek yok yine de yazmış bulundum.
Sorunun cevabına gelirsek günümüzde birçok kişi inanmıyor yani ihtiyaç duymuyorlar ancak ben duyuyorum ve sebebim bu dünyada her türlü pisliği (tecavüz, taciz, hırsızlık, hak yeme vs.) yapıp hiçbir ceza almayan kişilerin yaşamdan sonraki dünyada cezalandırılacağı düşüncesidir. İnanan herkesin sebebi farklı olabilir temel bir yanıtının olduğunu düşünmüyorum.

İçki zararlı olmazsa niye yasaklansın? İçki ölüme kadar götürür, sarhoşken insan ne yaptığını, niye yaptığını bilemez başka insanlara zarar verebilir. Domuz eti de insan sağlığına zararlıdır. Bunları yapmamanı emrediyor ve bunları senin sağlığın için söylüyor. Bunun neresi hikaye?

İnsanların işlediği suçların cezasız kalacağı size daha saçma gelmiyor mu? Katil olan, tecavüzcü binlerce insan var ve bunların yanına kar kalabileceğini düşünebiliyor musunuz?
Sigara da ölüme götürüyor o niye yasak değil? Sigara alkolden daha zararlı. Ayrıca sonsuz güçlü bir varlığın tapınılmaya ihtiyacı olması çok daha saçma ayrıca o sonsuz güçlü varlığın kendisine tapmayanları cezalandırması çok daha saçma. Arkadaşın söylediği mantığa dayalı şeyler hikaye de bunlar mı değil.
Peki dediğin gibi olsun o zaman benim ne suçum var? Ben ateistim ama her türlü yardımı yaparım ama dine göre tecavüzcülerle aynı yere gideceğim bu adalet mi mesela?

Peki size şunu soruyorum; Bir ateist farz edin hayatı boyunca insanlara hep yardım etmiş ama Allaha inanmıyor diye cehennemde ebediyen yanacak. Ama O dediğiniz katil, tecavüzcü adam Müslüman diye elinde sonunda o cehennemden çıkıp cennete gidecek. Bu size daha saçma gelmiyor mu ?

Sigara da ölüme götürüyor o niye yasak değil? Sigara alkolden daha zararlı. Ayrıca sonsuz güçlü bir varlığın tapınılmaya ihtiyacı olması çok daha saçma ayrıca o sonsuz güçlü varlığın kendisine tapmayanları cezalandırması çok daha saçma. Arkadaşın söylediği mantığa dayalı şeyler hikaye de bunlar mı değil.
Sigaranın da haram olduğunu söyleyen kaynaklar var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı