Neden Technopat'ta bazı markalar önerilmiyor?

Logo basılmış ve kalitesiz oluyor. Kanıt isteyenlere;

Arkadaşlar selamlar. Beni çoğu kişi tanıyordur şimdi oralara girerek zamanınızı çalmak istemiyorum. Direkt konuya girmek istiyorum. Sosyal'de bir sürü marka önerilmiyor. Bunun başında gamemax, Gamepower, Power Boost, James Donkey gibi markalar var. Neden önerilmediklerini tek tek anlatacağım. Eğer unuttuğum varsa bir yerden sonra konu düzenlenemediğinden sizin yorumunuzu raporlayarak konuya eklenmesini isteyeceğim. Olurda başarabilirsek ne mutlu bize!

Öhm. Konuya girelim. Elimizde bir sürü marka var. Hangisinden başlasak. Aha buldum, 1. Gamepower.
Gamepower neden önerilmiyor?
Gamepower'ın her ürünü kalitesizce üretiliyor. Anlamadıysanız anlatayım. Kullandıkları plastikler kalitesiz. Kasa yapsalar hava almıyor, PSU yapsalar kullandıkları malzemeler kötü olduğundan sürekli patlayarak sisteme zarar veriyor ve sisteminizin çöp olmasına sebep oluyor. Ürünleri ucuz olsa da ucuz etin yahnisi böyle olur. Hiçbir ürününü önermiyoruz. gamemax içinde konu aynı.

2. Power Boost. Şimdi bu markamız kasa ve PSU odaklı gördüğüm kadarıyla. Bu markanında önerilmemesinin sebebi Gamepower ile aynı sebepten. Kullandıkları malzemeyi sanırım çöpten falan topluyorlar. PSU'ları aşırı kalitesiz. Elektrik gittiğinde bile patlayabiliyorlar. Kasaları ise hiç hava almıyor sisteminizin fazla ısınmasına sebep oluyor. Hiçbir ürününü önermiyoruz.

3. James Donkey. James Donkey'in bir sürü ürünü var. Yok SSD'sinden mousesine kadar. SSD'leri kronik sorunlu. Hızı ve sağlığı çok hızlı düşüyor. Isınma sorunu gibi. Kulaklıkları ise kalitesiz. Hızlıca bozulabiliyorlar. Sağ taraftan ses gelmiyor gibi. Mouselerine bir şey diyemem çünkü sanırım fazla alan yok.

4. Everest ve Rampage evet. Geldik zurnanın zırt dediği yere. Şimdi bu iki markada aslında aynı. Rampage sadece Everest'in modellerinin üstüne logo basılmış hali. Şimdi Everest tarafında şaşırtıcı bir şey var. Geçen bir konu görmüştüm. PSU önerisi için @passat adlı hocamın Everest PSU önerdiğini gördüm. Everest? Diye sordum fakat bana tier b bir PSU olduğunu söyledi. Everest tarafında böyle garip şeyler görmek beni şaşırttı. Rampage kulaklık ve Mouse'ler gene kalitesizliğinden hızlıca bozuluyor. İstisnalar olsa bile hiçbir ürününü önermiyoruz. Almayın aldırtmayın. Sonra Sosyal'de konular açılıyor yok Rampage kulaklığım bozuldu ne yapabilirim? Mesela almayabilirsiniz.

Bugün ki konumuzun sonuna geldik. Artık bu konuyu okuduktan sonra biraz araştırma yaparsınız ve söylediğim markaların neden kalitesiz olduğunu iyice araştırabilirsiniz. Kendinize iyi bakın! Görüşmek üzere!

Hocam Rampage koltuk aldım fakat dediğiniz gibi istisna. Kaliteli çıktı kullanıyorum.

Bu tür markaların donanım olarak tercih etmeyi asla önermem, onun harici alınabilir.
Herkesin yüksek bütçesi olmuyor, düşük bütçeliler ya da fazla para vermek istemeyenler alıyor.
Zaten çoğu ürünleri fason üretim, amaç tamamıyla minimum fiyata f/p ürünler üretmek.
4-5 aydır Gamepower SABER RGB kullanıyorum, hiçbir sıkıntım yok.
3-4 aydır Fury X kullanıyorum, hiçbir sıkıntım yok.
100-200 TL civarı tek amaç iş görsün diye yapılmış ucuz ürünleri alıp uzun ömür beklememek gerek.
Onlara bakıp bu markanın tüm ürünleri böyle demek de saçma, teknoloji tamamen şans işi.

Hocam, başlığa [Rehber] yazsaydınız keşke, ben anlatmaya geliyordum.

Elinize sağlık.

Hocam sizinle aynı düşündüm. @282742 hocam da bilgili ve sevdiğim bir üye. Kendi kendime o kalitesiz ürünleri nasıl savunuyor diye düşündüm. Konuya girince jeton düştü. Elinize sağlık.

Son düzenleme:
Power Boost var bilgisayarda sıkıntı olur mu?(Bilgisayar 7 yıllık ama PSU 5 yıllık şimdiye kadar sıkıntı çıkarmadı.)

Okumadınız herhalde. İstisnalar olabilir diyor sizde sıkıntı olmasa bile birçok insanda sıkıntı oluyor.
Bende @282742'u seviyorum. Çoğu konuda düşüncelerimiz aynı olabiliyor.

Bu tür markaların donanım olarak tercih etmeyi asla önermem, onun harici alınabilir.
Herkesin yüksek bütçesi olmuyor, düşük bütçeliler ya da fazla para vermek istemeyenler alıyor.
Zaten çoğu ürünleri fason üretim, amaç tamamıyla minimum fiyata f/p ürünler üretmek.
4-5 aydır Gamepower SABER RGB kullanıyorum, hiçbir sıkıntım yok.
3-4 aydır Fury X kullanıyorum, hiçbir sıkıntım yok.
100-200 TL civarı tek amaç iş görsün diye yapılmış ucuz ürünleri alıp uzun ömür beklememek gerek.
Onlara bakıp bu markanın tüm ürünleri böyle demek de saçma, teknoloji tamamen şans işi.
Teknoloji şans işi. Siz de söylemişsiniz zaten. Ben Gamepower Ogre aldım ve sadece 2 ay içerisinde bozuldu. Allah'tan Medusa bozulmadı hala kullanıyorum.

Bir ürün ve marka Amazon.com/.de/.co.uk, Newegg vb. satılıyorsa tercih edilir. Kronik sorunlu olsa dahi o markanın Amerika ve Avrupa pazarına girecek cesareti var demektir. Çünkü orada ürün çöpse sponsorluk parasını alıp 1-2 tane öven yer dışında 50 tanesi yerin dibine gömer.

Şu markaları internette aradığında zaten bulduğun sonuçların %90'ı Türkiye'den. İçinde süt bile olmayan dondurmaların satıldığı bir ülkede de bu isimsiz elektronik aletlere ne kadar bel bağlayabilirsin?

Geri
Yukarı