Neden Türkiye'de dandik ve kronik sorunlu klavyeler çok satılıyor?

Büyük bir kısmı görünüşe aldanıyor. Bazı kişiler ise maddi nedenler yüzünden tercih ediyor.

Dandik mal alıp 1 yıl sonunda çöpe atmak yerine 600-700TL verip orta direk ürün alırım. 3-4 yıl boyunca kullanırım. Corsair, Logitech gibi markaların garanti süresi dolmasına rağmen değişim ve destek konusunda iyi olduğunu düşünülürse, buna kesinlikle değer...

Çevre birimleri, bu konudaki en küçük ayrıntılardan biri aslına bakarsanız. Yerli kullanıcı için iki tane ana etmen vardır: Ekran kartı ve işlemci. Bunlar dışında alacakları her şey için bütçeyi düşürmek isterler. Daha dün bir güç kaynağı konusunda uzun uzun cümleler yazdım. Ve kişinin seçtiği ürünler yerine 50 TL farkla başka bir ürün önerdim. Alacak kişi ilk baş bana baya sinir oldu. Yorumlar akarken sonunda benim yaptığım önerinin aynısını sunan başka bir forum üyesine hak vererek ürünün siparişini verdi. Sırf benim haklı olduğumu kabul etmemek için böyle bir yoldan gitti...

Yani ucuz klavye, mouse, kulaklık kullanımının temeli çok önemsenmemeye dayanıyor. İşin maddi boyutu da var ancak 50-100 TL fark ile daha iyi bir ürün almanın ben "bütçeyle" olan bağlantısı çok makul bulmuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı