Neden Ümit Özdağ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Akademik kariyeri gayet başarılı, sizce bilgisiz biri mi hala..
Türkiye'de insanların bilgisini değerlendirmek için akademik kariyerlerine veya unvanlarına bakmayı bırakalı çok oldu. Dünyadan bi' haber, hak hukuk bilmeyen bir adam isterse İllinois mezunu olsun, umurumda olmaz. Ülkenin en prestijli yerlerinde okumuş olup, iki lafı bir araya getiremeyen "profesörler" olduğunu sen de en az benim kadar iyi biliyorsun.

İşinde gücünde olan mültecilerin suçu ne? Böyle yaparak 60'larda, 70'lerde Türkiye'den Almanya'ya gidenlere yüklenen neo-nazilerden ne farkınız kalır? Onlar yapınca ırkçılık siz yapınca milliyetçilik mi?
Banane? İşinde gücünde olan adama kimse dokunmaz zaten. Benim demek istediğimi herkes anladı, art niyet aramayın boşuna. Almanya'ya giden Türkler yasal olarak çalışmaya gitti, mülteci olarak değil, önce bunu öğren. Aynen biz yapınca milliyetçilik. Senin karının kızının çekilmesinden rahatsız değilsen o senin meşrep genişliğin, saygı duyarım.

Yok, çoğu konuda fikirlerim uyuşmuyor. 😁
Bu daha da güzel, tam bir distaste aslanının yapacağı gibi. Hiçbir şeyin fanatiği olmama. :D Bu arada ismini değişmişsin tanıyamadım seni. Geçen sene felsefe bölümünün tozunu attırıyordun.
Tarih değil hatalar tekerrür eder'
O kadar şeyden bu sonucu çıkarman fena değil ama senden daha iyisini umardım. Sanırım hiçbir zaman değişmeyeceğiz.

İşinde gücünde olan mültecilerin suçu ne? Böyle yaparak 60'larda, 70'lerde Türkiye'den Almanya'ya gidenlere yüklenen Neo-nazilerden ne farkınız kalır? Onlar yapınca ırkçılık siz yapınca milliyetçilik mi?

Bizimkisi Neo nazilik değil ülkenin sosyal ve kültürel değişikliği söz konusu ve bu insanların milliyetçilik gibi bir anlayışı yok ve kabileleşmeyi desteklemek adamların kültüründe var ve Afganistan'ya da Pakistan gibi bir ülkede yaşamak istemiyoruz ve bu insanlar bu amaç için buraya geliyorlar yani senin demen gibi çalışmaya değil.

Oraya giden insanlarımız buraya gelen Suriyeliler gibi huzur bozup taşkınlık mı çıkardı? Aralarında sayısız fark var.
Hepsi tabii ki çıkarmadı. Fakat kesinlikle çıkaranlar oldu.
Buna bakarak tüm Türkleri geri mi yollasınlar? Hayır. Suç işleyen mi oldu, yargıla veya ülkesine yolla.
önce bunu öğren.
Bilmiyordum, çok sağol. Burada dikkat çekmek istediğim 50 yıl önceki Almanların tutumu ile senin ve diğerlerinin tutumunun ne kadar benzer olduğu.
Senin karının kızının çekilmesinden rahatsız değilsen o senin meşrep genişliğin, saygı duyarım.
Bunu bir etnik kökene yormak ne kadar kolay, değil mi? Taciz mi etti, yolla ülkesine. Bu kadar. Bu tacizi kimin yaptığı farketmez, her koşulda suç. Fakat burada anlamadığın şey çok basit. Bir Afgan bunu yaptı diye tüm Afganlar tacizci olmuyor. Aynı bir Türkün tacizci olması tüm Türkleri tacizci yapmaması gibi. Karını kızını Türk mü taciz etti, Türklerden nefret et. Ne de olsa bir Türk taciz ettiyse hepsi aynıdır değil mi?
senin demen gibi çalışmaya değil.
Ekmeğinde olan da var, burayı kabileye çevirmeye çalışan da. Kabileye çevirmeye çalışanları herkesten önce ben sınır dışı ederim. Fakat anlatmak istediğim zamanında Türklere yaptırıldığı gibi, onların da fabrikada veya pis işlerde çalıştırılıp Türklerden kalifiye eleman yetiştirilmesi.

Nasıl Almanlar, 70'lerde Türklere; bir Almanın 50 Mark'a yapmayacağı tuvalet temizliğini 20 Mark'a yaptırdıysa şimdi de benzeri olmalı. İlber Ortaylı bu konu hakkında güzelce konuşmuştu kısa süre önce bulursan izleyebilirsin.

Bilmiyordum, çok sağol. Burada dikkat çekmek istediğim 50 yıl önceki Almanların tutumu ile senin ve diğerlerinin tutumunun ne kadar benzer olduğu.

Bunu bir etnik kökene yormak ne kadar kolay, değil mi? Taciz mi etti, yolla ülkesine. Bu kadar. Bu tacizi kimin yaptığı farketmez, her koşulda suç. Fakat burada anlamadığın şey çok basit. Bir Afgan bunu yaptı diye tüm Afganlar tacizci olmuyor. Aynı bir Türkün tacizci olması tüm Türkleri tacizci yapmaması gibi. Karını kızını Türk mü taciz etti, Türklerden nefret et. Ne de olsa bir Türk taciz ettiyse hepsi aynıdır değil mi?

Ekmeğinde olan da var, burayı kabileye çevirmeye çalışan da. Kabileye çevirmeye çalışanları herkesten önce ben sınır dışı ederim. Fakat anlatmak istediğim zamanında Türklere yaptırıldığı gibi, onların da fabrikada veya pis işlerde çalıştırılıp Türklerden kalifiye eleman yetiştirilmesi.

Nasıl Almanlar, 70'lerde Türklere; bir Almanın 50 Mark'a yapmayacağı tuvalet temizliğini 20 Mark'a yaptırdıysa şimdi de benzeri olmalı. İlber Ortaylı bu konu hakkında güzelce konuşmuştu kısa süre önce bulursan izleyebilirsin.
Birincisi, Almanların ırkçılığı ile bizim durum aynı değil, buraya gelip senin namusuna göz dikiyorlar, dil uzatıyorlar. Türk Milleti yeteri kadar sabretti bile, hatta fazla sabretti. Neo-naziler ile aynı kefeye koyamazsın sen bu ülkede bu habeş maymunlarına tepki veren insanları. Ha bunları bu ülkeye sokan hükümet sonuna kadar suçludur orası işin ayrı boyutu, ama adalet olmazsa halk kendi adaletini sağlar, bunu da unutma.

Valla şu an sırf sadece eski İstanbul’u özlediğim için bile ısınabilirim bu adama. Şu mülteci sorunu çözülsün yeterli.

Yaklaşık 37 eseri var. Çoğu ülkeyi ilgilendiren meseleler. Böyle yazdığınıza göre siz daha çok ülkeyi düşünüyor olmalısınız. Sizin kaç eseriniz vardı?

Önyargılı yazınızdan da anlaşılıyor ki adamla ilgili kaynak araştırmamışsınız.
Her eseri olan ülkeyi mi düşünüyor? Eserim yok fakat daha 15 yaşımda olmama rağmen bir kariyer girişimim dahi var. Mesela 3 ayrı yerde internet sitesi yazarlığı yaptım, ders yoğunluğundan dolayı işime devam edemedim. Sonradan kıyafet mağazası açmaya çalıştım, hatta hala sayfam ve tasarımlarım duruyor fakat maddi kaynağım yok diye ne kadar uğraşsam dahi sayfamı açamadım, kendi haber internet sitemi açmaya çalıştım ve yine bayağı uğraştım (Mesela makalelerimin 300-500 kelime olmasına ve SEO değerine dikkat ettim.) fakat okuldan dolayı zamanım yok diye yine devam ettiremedim. Şu anda endüstriyel otomasyon mühendisliği okuyorum ve ileride Almanya'ya gitmek için çoktan planlarımı hazırladım ve Almanca öğrenmeye çalışıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı