Neden veda konuları hemen kilitleniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Daha önce yine görmüstüm böyle konu kilitlenmesini. Arkadasin birisi veda etmek icin konu aciyor ve yetkili arkadas (örnegimizdeki arkadas @Tim) cevaplayip konuyu kilitliyor.
Neden bu konularda diger arkadaslarin veda yorumu yapmasina, iyi dileklerini söylemesine, soru sormasina vb. izin verilmiyor?

@Tim konunun sizinle bir alakasi yok bu arada, örnek teskil ettiginiz icin etiketledim.

Sevgiler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Veda edenlerin çoğu birkaç saate/güne/haftaya ana hesaplarıyla veya yeni hesaplarla dönüyor. Ayrıca "Gidersen git!" diye mesajlar da gelebiliyor. Boş yere tartışma çıkmasın diye kilitliyorum şahsen. Cidden kalıcı olarak gideceklerin konusun genelde açık tutuyorum merak edilecek bir şey olabilir diye.

Kilitlenecek diye bir şey şart değil fakat sadece önlem. :)

Bırakan bıraksın, her bırakan konu açarsa o iş yaş. 100. mesaj, 100. beğeni, bırakıyorum, aranıza katıldım falan. Bu nedir ya moderatörler de onaylıyor saçma sapan şeyleri.

Nedenleri:
  1. Veda konuları genellikle ilgi görmek için açılıyor. Bunun için açmayanları tenzih ederim ama onların konusu da kilitlenecek.
  2. Veda konusuna söylenebilecek birkaç şey var, onlar da "güle güle ve tekrar görüşmek üzere". Bu mesajı konuyu kilitleyen kişi yazıyor ve diğer kullanıcılar da aynı şeyi yazmak istiyorsa bu mesaja ya da veda eden kişinin mesajına ifade bırakıyor.
Faydaları:
  1. Sayfalarca aynı mesaj tekrarlanmıyor.
  2. İlgi görmek için veda konusu açanlar bekledikleri ilgiyi bulamıyor ve insanların iyi dileklerini istismar edemiyorlar.
  3. Veda eden kişi kim olursa olsun düzgün bir şekilde uğurlanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı