Neden Xiaomi düşmanıyız?

Ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Her konuştuğum kişi o telefon çöp kullanilmaz, Samsung daha iyi falan diyor :) Tamam, Samsung daha kaliteli, ona lafim yok ama şu markayı kötülemeyelim. POCO ve Redmi gayet guzel ürünler üretiyor. Mesela 6 GB RAM, 128 GB hafızası olan bir telefon 3000 TL, Samsung'da ise 4.500-5000'den aşağı alamazsınız. Suya, toza dayanikli, 64 MP kamerası var, çıkalı 2 sene oldu. MIUI 12.5 alacak hatta 13 bile alabilir. Android 11 de gelecek MIUI 13 ile. Oyun falan cok guzel oynatiyor. PUBG akıcı 60 FPS. Batarya konusu ise mükemmel. Rahat 1 gunu çıkartiyor.
Sadece Xiaomi'ye karşı değil, tüm markalara karşı var. İnsanlar her zaman fan-hater olmaya yöneliyor, medyanın etkisi yadsınamaz.
Hatta gelin deneyelim. Yeni tanıştığınız bir arkadaşınıza gidin ve bir iPhone satın aldığınızı söyleyin.
2 muhtemel cevap var: Ya "Abi ona o para verilir mi ya? Şu markayı çok daha ucuza alırdın." ya da "Çok güzel telefondur kendisi, 6-7 yıl rahat kullanırsın.". Bir ortası yok. En önemli nokta da dikkat ettiyseniz biz bu arkadaşlara telefonun modelini söylemedik. Sadece markadan çıkarım yaptılar.

Redmi 9 hocam. Takılmasından, çökmesinden gına geldi yeminle.

Hocam sizi o kadar iyi anlıyorum ki :D

Kuzenimde de Redmi 9 var.
Pubgm oyununa girinceye kadar cihaz çoktan fazlasıyla ısınmıştı.

ROM atarsanız bence cihaz fazlasıyla rahatlar ancak G80'den de pek bir şey beklememek lazım.
Benim cihazım 720G kullanıyor ama aynı sıkıntılar bende de var.
Ya 720G'ye sahip kaç tane telefonun ana menüde kastığı görülmüştür ya.

Ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Her konuştuğum kişi o telefon çöp kullanilmaz, Samsung daha iyi falan diyor :) Tamam, Samsung daha kaliteli, ona lafim yok ama şu markayı kötülemeyelim. POCO ve Redmi gayet guzel ürünler üretiyor. Mesela 6 GB RAM, 128 GB hafızası olan bir telefon 3000 TL, Samsung'da ise 4.500-5000'den aşağı alamazsınız. Suya, toza dayanikli, 64 MP kamerası var, çıkalı 2 sene oldu. MIUI 12.5 alacak hatta 13 bile alabilir. Android 11 de gelecek MIUI 13 ile. Oyun falan cok guzel oynatiyor. PUBG akıcı 60 FPS. Batarya konusu ise mükemmel. Rahat 1 gunu çıkartiyor.
Kim Xiaomi düşmanı, Xiaomi ev aletleri gayet güzel f/p ürünler. Tabi ağ aletleri hariç. Mi Box ve Mi Stick' te az sorunlu, ama başka alternarif yok yurt içi.

Sadece Xiaomi'ye karşı değil, tüm markalara karşı var. İnsanlar her zaman fan-hater olmaya yöneliyor, medyanın etkisi yadsınamaz.
Hatta gelin deneyelim. Yeni tanıştığınız bir arkadaşınıza gidin ve bir iPhone satın aldığınızı söyleyin.
2 muhtemel cevap var: Ya "abi ona o para verilir mi ya? Şu markayı çok daha ucuza alırdın." ya da "çok güzel telefondur kendisi, 6-7 yıl rahat kullanırsın.". Bir ortası yok. En önemli nokta da dikkat ettiyseniz biz bu arkadaşlara telefonun modelini söylemedik. Sadece markadan çıkarım yaptılar.

Hocam öyle bir arkaşınız varsa bence şükür edin.
Benim arkadaşım bırakın markayı tasarıma göre yorum yapıyor.
Ona kalırsa Elephone u3h > Samsung a52.

Redmi 9 hocam. Takılmasından, çökmesinden gına geldi yeminle.

Sizin cihazınızda sıkıntı vardır. Anneme doğum gününde 2. el olarak aldım, hiçbir şey olmuyor. Bazen yeğenlerim de PUBG, Brawl Stars falan oynuyor, hiçbir sıkıntı yok. İsterseniz bir kontrol ettirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizi o kadar iyi anlıyorum ki :D

Kuzenimde de Redmi 9 var.
Pubgm oyununa girinceye kadar cihaz çoktan fazlasıyla ısınmıştı.

ROM atarsanız bence cihaz fazlasıyla rahatlar ancak G80'den de pek bir şey beklememek lazım.
Benim cihazım 720G kullanıyor ama aynı sıkıntılar bende de var.
Ya 720G'ye sahip kaç tane telefonun ana menüde kastığı görülmüştür ya.
Note 9 Pro mu hocam?

Kullanıcı deneyim şu coğu oyunu acmıyor + performans kaybı yaşatıyor + bazı yerlerde cekmiyor hat cekiyor ama telefon yüüznden cekim gücü yüzünden cekmiyor Huawei geçtim rahatım.

Hocam markaya değil modele bakılmalı bence.
2500 TL'ye şu anda adam akıllı bir Samsung bulamazsınız mesela.
A serisi telefonları düşük ve orta bütçeli kullanıcıları da kapsıyor. Hatta bende A20s var. Aldığımda 1.5K'ydı fiyatı. Alalı çok olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı