Neden Xiaomi düşmanıyız?

Ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Her konuştuğum kişi o telefon çöp kullanilmaz, Samsung daha iyi falan diyor :) Tamam, Samsung daha kaliteli, ona lafim yok ama şu markayı kötülemeyelim. POCO ve Redmi gayet guzel ürünler üretiyor. Mesela 6 GB RAM, 128 GB hafızası olan bir telefon 3000 TL, Samsung'da ise 4.500-5000'den aşağı alamazsınız. Suya, toza dayanikli, 64 MP kamerası var, çıkalı 2 sene oldu. MIUI 12.5 alacak hatta 13 bile alabilir. Android 11 de gelecek MIUI 13 ile. Oyun falan cok guzel oynatiyor. PUBG akıcı 60 FPS. Batarya konusu ise mükemmel. Rahat 1 gunu çıkartiyor.
O modeli iyi değil sadece diğer modelleri iyi.

• Kalitesiz ekran. Neden neredeyse her gördüğüm Xiaomi kullanıcısının ekranında çatlak, ölü/takılı piksel var?
  • Çöp ara yüz. Ana ekranda kasan telefon mu olur?
  • Kalitesiz uygulamalar. Telefonla yüklü gelen uygulamada reklam görüyorum, bu ne saçmalık?
  • Kötü termal tasarım. Telefon en ufak şeyde sobaya dönüyor.
  • İdare eder kamera. En ufak karanlıkta görüntü çamur oluyor. Daha iyi kameralı telefonlar gördüm.
  • Cihaz güvenliği yeterli değil. IMEI'iniz çok kolay çalınabilir ve IMEI atılabilir, kaçak malsa (ki Xiaomi cihazlarda çok fazla kaçak durumu oluyor.) %90 çalıntı IMEI'dir ya da IMEI'niz başka bir cihaza kopyalanmıştır.
  • Kısa ömürlü. 2 sene kullan-at. Satsan da satılmıyor, piyasası aşırı ölü.
Xiaomi önermeyenlerin hater olmasından çok, Xiaomi önerenlerin fanboy olduğunu düşünüyorum. Bu telefonlar Hindistan gibi ülkelerde seyyar satıcılar tarafından çerez fiyatlara, simit satar gibi satılıyor. Kimse gelip bana Xiaomi kalitesini(?) övmesin.

• Kalitesiz ekran. Neden neredeyse her gördüğüm Xiaomi kullanıcısının ekranında çatlak, ölü/takılı piksel var?
  • Çöp arayüz. Ana ekranda kasan telefon mu olur?
  • Kalitesiz uygulamalar. Telefonla yüklü gelen uygulamada reklam görüyorum, bu ne saçmalık?
  • Kötü termal tasarım. Telefon en ufak şeyde sobaya dönüyor.
  • İdare eder kamera. En ufak karanlıkta görüntü çamur oluyor. Daha iyi kameralı telefonlar gördüm.
  • Cihaz güvenliği yeterli değil. IMEI'iniz çok kolay çalınabilir ve IMEI atılabilir, kaçak malsa (ki Xiaomi cihazlarda çok fazla kaçak durumu oluyor.) %90 çalıntı IMEI'dir ya da IMEI'niz başka bir cihaza kopyalanmıştır.
  • Kısa ömürlü. 2 sene kullan-at. Satsan da satılmıyor, piyasası aşırı ölü.
Xiaomi önermeyenlerin hater olmasından çok, Xiaomi önerenlerin fanboy olduğunu düşünüyorum. Bu telefonlar Hindistan gibi ülkelerde seyyar satıcılar tarafından çerez fiyatlara, simit satar gibi satılıyor. Kimse gelip bana Xiaomi kalitesini(?) övmesin.

Hocam dediğiniz neredeyse her şeyin modele bağlı olduğunu düşünüyorum.
Hatta arayüz bile öyle.
Mesela mi serisinde MIUI daha stabil çalışırken Note 9 serisinde cihazı kullanmak işkence oluyor.

Bir de reklamlar kapatılabiliyor.

Mesela Note 10 2 sene kullan at olurken mi Note 10 Lite 720G sayesinde daha uzun ömürlü.

Xiaomi gibi markalar 150 -200 dolarlık telefon ülkemizde ise 3000 3500 arası satılıyor bu telefonlar yabancı ülkelerde çerez niyetine satılıyor insanların ilk önce bunu anlaması lazım bu telefonlardan ne bekliyorsunuz anlamıyorum dolar 2TL olsa yüzüne bakmayacağımız telefonlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı