Neden Xiaomi düşmanıyız?

Redmi Note 9 yüzünden hiçbir arkadaşıma Redmi önermiyorum. Resmen düşman kesildim Xiaomi'ye. Arkadaş 2500 TL telefonda o kadar kasma, takılma, donma oluyor ki gına geldi artık. Hadi bir tek ben sorun yaşasam neyse tüm kullanıcılar şikayetçi bu telefondan. Note 7 ve 8 de ki Snapdragon işlemci resmen 9'u ezip geçiyor. 2020 yılında çıkmış (mt helio G85) telefon 2016 da satın alıp kullandığımdan( Huawei kirin 710)'dan kat ve kat daha yavaş. Üstelik diğer MIUI sürümlerinde olan özellikler bende yok (yeni kontrol merkezi, Hotspot'ta bağlı cihazları görme, menü de uygulama sabitleme, Android 7.0'da gelen çoklu uygulama, çoklu kullanıcı gibisinden.) Geri bildirim attığım da ise işlemci kapasitesi yüzünden yetkili servis'te sürüm düşürmeniz gerek dediler.

Ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Her konuştuğum kişi o telefon çöp kullanilmaz, Samsung daha iyi falan diyor :) Tamam, Samsung daha kaliteli, ona lafim yok ama şu markayı kötülemeyelim. POCO ve Redmi gayet guzel ürünler üretiyor. Mesela 6 GB RAM, 128 GB hafızası olan bir telefon 3000 TL, Samsung'da ise 4.500-5000'den aşağı alamazsınız. Suya, toza dayanikli, 64 MP kamerası var, çıkalı 2 sene oldu. MIUI 12.5 alacak hatta 13 bile alabilir. Android 11 de gelecek MIUI 13 ile. Oyun falan cok guzel oynatiyor. PUBG akıcı 60 FPS. Batarya konusu ise mükemmel. Rahat 1 gunu çıkartiyor.
Tasarımı, işlevselliği falan o biçim fakat arayüzünde çok fazla yazılım hatası var.

Ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. Her konuştuğum kişi o telefon çöp kullanilmaz, Samsung daha iyi falan diyor :) tamam, Samsung daha kaliteli, ona lafim yok ama şu markayı kötülemeyelim. POCO ve Redmi gayet guzel ürünler üretiyor. Mesela 6 GB RAM, 128 GB hafızası olan bir telefon 3000 TL, Samsung'da ise 4.500-5000'den aşağı alamazsınız. Suya, toza dayanikli, 64 MP kamerası var, çıkalı 2 sene oldu. MIUI 12.5 alacak hatta 13 bile alabilir. Android 11 de gelecek MIUI 13 ile. Oyun falan cok guzel oynatiyor. PUBG akıcı 60 FPS. Batarya konusu ise mükemmel. Rahat 1 gunu çıkartiyor.

Niye düşman olayım ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Redmi Note 9 yüzünden hiçbir arkadaşıma Redmi önermiyorum. Resmen düşman kesildim Xiaomi'ye. Arkadaş 2500 TL telefonda o kadar kasma, takılma, donma oluyor ki gına geldi artık.

Hocam o Xiaomi'nin suçu değil 1000 TL'lik ürüne 120987391274890127 TL vergi koyulan ülkenin suçu.

Normalde sizin o fiyatlara Samsung A52 gibi cihazlar almanız gerekiyordu.

2500 TL'ye çok bir şey beklemeyin yani.
Hadi bir tek ben sorun yaşasam neyse tüm kullanıcılar şikayetçi bu telefondan. Note 7 ve 8 de ki Snapdragon işlemci resmen 9'u ezip geçiyor. 2020 yılında çıkmış (mt helio G85) telefon 2016 da satın alıp kullandığımdan( Huawei kirin 710)'dan kat ve kat daha yavaş. Üstelik diğer MIUI sürümlerinde olan özellikler bende yok (yeni kontrol merkezi, Hotspot'ta bağlı cihazları görme, menü de uygulama sabitleme, Android 7.0'da gelen çoklu uygulama, çoklu kullanıcı gibisinden.) Geri bildirim attığım da ise işlemci kapasitesi yüzünden yetkili Servis'te sürüm düşürmeniz gerek dediler.

Hocam bu dediğiniz bir model için geçerli.
Note 9 zaten kötü bir model.
Bir model yüzünden bütün markayı suçlamak saçma olur.
Ona kalırsa Samsung çöp çünkü.

Hocam o Xiaomi'nin suçu değil 1000 TL'lik ürüne 120987391274890127 TL vergi koyulan ülkenin suçu.

Normalde sizin o fiyatlara Samsung A52 gibi cihazlar almanız gerekiyordu.

2500 TL'ye çok bir şey beklemeyin yani.

Hocam bu dediğiniz bir model için geçerli.
Note 9 zaten kötü bir model.
Bir model yüzünden bütün markayı suçlamak saçma olur.
Ona kalırsa Samsung çöp çünkü.
Dediğinizde haklısınız fakat firmanın bunda öngörüşlü davranması gerek. Neden ben A52'deki özellikleri kullanabilcekken aynı fiyata Note 9'daki özellikleri kullanamıyorum? Burada Xiaominin suçu bana kalırsa apaçık ortada.

bkz.
Screenshot_2021-06-21-23-25-35-203_com.miui.bugreport.jpg

Dediğinizde haklısınız fakat firmanın bunda öngörüşlü davranması gerek. Neden ben A52'deki özellikleri kullanabilecekken aynı fiyata Note 9'daki özellikleri kullanamıyorum? Burada Xiaomi'nin suçu bana kalırsa apaçık ortada.

Hocam A52 4000 TL ve 720G kullanıyor.
2500 TL olan Note 9 ise G85 kullanıyor ve dediğiniz gibi Xiaomi suçlu ancak suçun hepsini de atmak doğru olmaz.
G85 çünkü çok güçlü değil.

Redmi Note 7 kullanıyorum sen benim çektiğim sorunları bir bilsen. Telefondan anlamadığın PUBG 60 FPS oynatıyor efsane telefon demenden belli.

Mesela 6 GB RAM, 128 GB hafızası olan bir telefon 3000 TL, Samsung'da ise 4.500-5000'den aşağı alamazsınız.
Ucuzdur vardır illeti , pahalıdır vardır hikmeti. Ayrıca herkes Xiomi düşmanı değil.
tenor (4).gif

Yeni konular

Geri
Yukarı