Neden yenilenmiş telefon alınmalı?

Evet, değişti yazar. Lakin telefonu aldığınız firmaya açıp sorsanız, yan sanayi takmadıklarını söylerler. Ya da çetrefilli bir cevap verirler. Takılan parça orijinal mi yan sanayi mi diye bön bön düşünürsun, sorduğunla kalırsın.

Ayrıca sıfır ile yenilenmiş arasında uçurum bir fiyat farkı olduğunu düşünmüyorum. iPhone 11 telefonlarını bile 14 bin liradan satıyorlardı en son baktığımda. Yenilenmiş almak yerine ya gider adam akıllı ikinci el alırım ya da 1-2 bin daha koyar sıfır alırım.
Ben satın aldığım yer ile görüştüm. Parçaların yan sanayi olduğunu gayet açık ve net bir şekilde belirtiyorlar.

Yenilenmiş anca 8+ 7+ civarı telefonlarda belki alınabilir.

Ben satın aldığım yer ile görüştüm. Parçaların yan sanayi olduğunu gayet açık ve net bir şekilde belirtiyorlar.

O biraz o konuştuğunuz adamdaki merhamette kalmış. Bazıları direk orijinal diye tutturur. Tanıdık veya tanımadık varsa sorarsın parçalar orijinal mi yan sanayi mi diye en kötü.

Ben bir çok firmaya bu konu hakkında sordum. Çoğusu da aptal saptal cevaplar verdi. Ne orijinal olduğunu söylediler ne de yan sanayi olduğunu. Bir ara niyetlenmiştim satın almaya, bu tarz cevaplarla karşılaşınca bir daha niyetlenmedim.

Sıfıra çok para vermek istemeyen arkadaşların yerinde olsam gider direkt sahibinden ikinci el alırım. Hem yenilenmişe oranla çok çok uygun fiyata satın alırsınız hem de satın almadan önce telefonu inceleyebilirsiniz.

Yenilenmiş cihazlara takılan parçaların çoğu yan sanayidir. Kendi servisi dışında o parçaların orijinalini bulmaları zaten imkansız. Verdikleri 1 yıl garantinin de bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Resmi distribütör garantisi olan cihazlarda bile millet ne sorunlar yaşıyor. Zaten uygun fiyatlı olmasının sebebi bu. Eğer %100 emin olunursa 2.el alınabilir fakat yenilenmiş cihazdan memnun kalmak tamamen şans.

Yenilenmiş cihazlara takılan parçaların çoğu yan sanayidir. Kendi servisi dışında o parçaların orijinalini bulmaları zaten imkansız. Verdikleri 1 yıl garantinin de bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Resmi distribütör garantisi olan cihazlarda bile millet ne sorunlar yaşıyor. Zaten uygun fiyatlı olmasının sebebi bu. Eğer %100 emin olunursa 2.el alınabilir fakat yenilenmiş cihazdan memnun kalmak tamamen şans.
Uygun fiyatlı mı?! Bence sıfır bir telefon ile yenilenmiş adı altında satılan telefon fiyatları arasında uçurum bir fark yok.

Uygun fiyatlı mı? Bence sıfır bir telefon ile yenilenmiş adı altında satılan telefon fiyatları arasında uçurum bir fark yok.

Konuda yazılan yazıya ithafen yazdım. Fiyatları konusunda en ufak bir fikrim yok. Şahsen bu zamana kadar 2.el ürün almadım. Sıfır aldığım ürünü bile didik didik kontrol eden biriyim. :D

Telefon tavsiyelerinde yenilenmez cihaz alınmaz diye direten bir grup var. Şimdi yenilenmiş bir cihaz neden alınabilir size onu anlatayım.

1) yenilenmiş telefon satın aldığında eğer cihazdan memnun değilsen koşulsuz şartsız 14 gün içerisinde iade edebilirsin.
2) fiyat olarak uygundur.
3) 12 ay taksit yapabilirsin.
4) satın aldığın firma sana 1 yıl garanti sunuyor.

Bu maddeleri göz önünde bulundurursak yenilenmiş cihaz almak hem bütçe açısından, hem de ödeme kolaylığı açısından avantajlıdır.

not: bu reklam falan değildir. Birebir kendi tecrübem. 2 ay önce yenilenmiş cihaz aldım paşalar gibi kullanıyorum.

Yenilenmiş telefon alınmaz. Burada konu açıp insanları yanlış yönlendirmekten vazgeç.

Telefon tavsiyelerinde yenilenmez cihaz alınmaz diye direten bir grup var. Şimdi yenilenmiş bir cihaz neden alınabilir size onu anlatayım.

1) Yenilenmiş telefon satın aldığında eğer cihazdan memnun değilsen koşulsuz şartsız 14 gün içerisinde iade edebilirsin.
2) Fiyat olarak uygundur.
3) 12 ay taksit yapabilirsin.
4) Satın aldığın firma sana 1 yıl garanti sunuyor.

Bu maddeleri göz önünde bulundurursak yenilenmiş cihaz almak hem bütçe açısından, hem de ödeme kolaylığı açısından avantajlıdır.

NOT: Bu reklam falan değildir. Birebir kendi tecrübem. 2 ay önce yenilenmiş cihaz aldım paşalar gibi kullanıyorum.
Alınmaz. İçindeki parçalar nasıl bir şey veya neyi var bilinmez. Yenilenmiş telefon alınca elbette önce mükemmel gözükecek. Yavaş yavaş belli olacak her şeyi. 3 tane yenilenmiş telefon aldım hepsi de en fazla 5-6 ay gitti. Telefonun asıl kalitesini yok ediyor yenilenmiş telefonlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı