Nedenini bilmediğim iç sıkıntım

Benimde bu soruna benzer sorunum var. Bende de nedenini bilmediğim bir şekilde soğukkanlıyım. Bana okulda bazen laf atıyorlar, vuruyorlar bende hiç tepki göstermiyorum. Öylesine geçiyorum. Bu aralar çok canım sıkılıyor. Yaptıklarım eğlenceli gelmiyor. Nedensiz yere her zaman yorgun oluyorum. 🙁

Lise 3'e gidiyorum.

kesinlikle tam olarak mutlu olamıyorum dünyalar benim olsa yinede arkamdan ne derler derdinde olurum
Kendini faydasız olarak mı görüyorsun? Arkamdan ne derler diye düşünürsen baştan batarsın işte. Baksana bu kadar kişisel bir sıkıntı için bile kaç kişi yorum yazdı, kim olduğunu bilmeden sana yardımcı olmaya çalıştı. Sence bu kadar kişi senin kim ya da ne olduğunu düşünerek mi yazıyor bunları? Ben senin okulunda bir birey olsam ve gördüğüm tanıdığım herkesin benim hakkımdaki düşüncelerine kafa yorsam kendime bakacak zamanım olmazdı. Kendi kendine yapabilirsin bunu sadece. Dış görünüşüne önem vermeyle başlayabilirsin, en basitinden kendini rahat ve şık hissettiğin giysilerle çık dışarı, saçına başına dikkat et, insanlara bakarken öküz gibi bakma ve diyaloglarda sakin ve güvenilir bir tonla konuşman yeter. Seni futbola çağıran insanlar seni aralarına almak ve yakın arkadaşın olmak istemişler. Sence onların sdnin arkandan kötü şeyler düşündüğünü veya konuştuğunu söylemek hem onlara hem kendine haksızlık olmaz mı? Kimseye zararın olmadan ne düşünebilirler ki?

Kendini faydasız olarak mı görüyorsun? Arkamdan ne derler diye düşünürsen baştan batarsın işte. Baksana bu kadar kişisel bir sıkıntı için bile kaç kişi yorum yazdı, kim olduğunu bilmeden sana yardımcı olmaya çalıştı. Sence bu kadar kişi senin kim ya da ne olduğunu düşünerek mi yazıyor bunları? Ben senin okulunda bir birey olsam ve gördüğüm tanıdığım herkesin benim hakkımdaki düşüncelerine kafa yorsam kendime bakacak zamanım olmazdı. Kendi kendine yapabilirsin bunu sadece. Dış görünüşüne önem vermeyle başlayabilirsin, en basitinden kendini rahat ve şık hissettiğin giysilerle çık dışarı, saçına başına dikkat et, insanlara bakarken öküz gibi bakma ve diyaloglarda sakin ve güvenilir bir tonla konuşman yeter. Seni futbola çağıran insanlar seni aralarına almak ve yakın arkadaşın olmak istemişler. Sence onların sdnin arkandan kötü şeyler düşündüğünü veya konuştuğunu söylemek hem onlara hem kendine haksızlık olmaz mı? Kimseye zararın olmadan ne düşünebilirler ki?
Umarım yakın zamanda toparlarım kendimi ama kaçtane arkadaşım olsada okulda yalnız hissediyorum kimse samimi gelmiyo tek başına gelip gidenler bile var kimseyi tanımayıp yapıyolar bunu gerçekten okadar kıskanıyorumki keşke öyle olsam diye.

Arkadaşlar biraz uzun oldu ama inanın benim hayatımdaki en önemli şey bu, lütfen düşüncelerinizi belirtin belki olumlu bir etkisi olur. Üniversite 1. sınıfa başladım, kendi memleketimde okuyorum, hayatımın en kötü dönemini geçiriyorum, sürekli ne olduğuna anlam veremediğim bir sıkıntı var içimde. Orta okulda da 2 okul değiştirdim bu sebepten dolayı, orta okulda olduğu gibi her gün anlamsız bir şekilde ağlıyorum, işin garibi yalnızlıktan mı ne sebepten olduğunu bilmiyorum dışlanmış gibi hissediyorum, dokunsalar ağlayacağım lise hayatımda çok popüler eğlenceli bir insandım. Çok fazla arkadaşım vardı, özgüvenim tavandı, nasıl olduysa samimi arkadaşım vardı ama şu an o halimden eser yok, yeni sınıfımdan samimi bir arkadaşım bile yok, en ufak bakışlarından bile saçma anlamlar çıkarmaya başladım ve her şeyi okulda yaşadığım her şeyi detaylı bir şekilde düşünüyorum. Çok alıngan oldum, saçma ama insanlara kendimi kanıtlama ihtiyacı duyuyorum, halı saha maçı yapıyorlar, beni de çağırdılar ama ben gitmedim, çünkü illaki orada olacak bir şeyden çok alınacağım, bir türlü ısınamıyorum kimseye, ne yediğimden keyif alabiliyorum ne gezdiğimden hiçbir şey keyif vermiyor, bu yazıyı yazarken bile aklıma bir sürü okuldaki arkadaş ilişkilerim geliyor acaba burada kendimi ezik mi gösterdim gibi sürekli boş vaktim olduğu için kısır döngü olarak bu duyguları yaşıyorum, lise hayatımda hiç böyle bir olay yaşamadım, lise arkadaşlarımla bir araya geldiğimde bile üniversitedeki insanların benim hakkımda ne düşündüğünü düşünerek vakit geçiriyorum, sizce nedeni nedir? İnanın yalnızlıktan mı başka bir sebepten mi bir türlü çözemedim kendimi.
Hayret. Lise 2 ye gidiyorum ve aynı duyguları yaşıyorum. Hayatı boşa yaşıyormuş gibi ve başkalarının benim hakkımda ne düşündüğünü merak ederek geçiriyorum. Boyum biraz küçük olduğu için arkadaşlarım okulda birşey demeselerde birlikte dışarı çıktığımızda bu konuyu çok fazla ele alıyorlar.Sınıfta benim kafadan kimse yok herkes cahil. Tek anladıkları instagramda boş beleş hikaye atmak ve sevgiliyle dolaşmak (çoğunluk). Ben tarih ve bilime yönelik bir insanım ve bunu "hava atmak" için yaptığımı sanıyorlar. Sınıfta ve okulda aşırı gruplaşma var. Ortaokulda böyle deyildi.Ben bu tür şeylerin kendini soyutlama ve çok fazla boş zamanının olmasına bağlıyorum. Yatarken bu tür şeyler arada sırada aklınınıza gelebilir bu normal. Ama sürekli olması insanı aşırı rahatsız ediyor ve sebepsiz yere moral bozukluğuna sebep açıyor.

Umarım yakın zamanda toparlarım kendimi ama kaçtane arkadaşım olsada okulda yalnız hissediyorum kimse samimi gelmiyo tek başına gelip gidenler bile var kimseyi tanımayıp yapıyolar bunu gerçekten okadar kıskanıyorumki keşke öyle olsam diye.
Arkadaş bulmak için fırsatın ayağınıza gelmesini beklemeyin. Yani biraz atılgan olun her ortama girin herkes ile konuşun böylece hem iyiyi hem kötüyü ayırt etmiş olursunuz.

Seni anlıyorum.Eskiden huzur bulduğun kendini ifade edebildiğin ortamı bulmaya çalışıyorsun.Bunu yapma ve daha üniversite birinci sınıfsın okul açılalı daha 3 ay oldu kimse kimseyi daha tam tanıyamıyor.Bir araya gelseler de yabancı gözüyle bakıyorlar sonuçta.Kendini üzme ve hayatında seni ayakta tutan şey arkadaş ilişkilerinden önce hayallerin olsun.Hayallerin uğruna savaş ver ve dimdik durmasını bil.Elbet güzel arkadaşlıkların olacak.Olmayacak deme gerek zamanla girdiğin ortamlarda ediniyorsun gerek o dost seni buluyor.Arkadaşların etkinlik yapacağı zaman gidip katılmanı öneririm.Aranızdaki samimiyetler güçlenir.Daha iyi tanırsınız birbirlerinizi.Zaman dostum bak diyoruz hep zaman.İnsanı öldüren de güçlendiren de, vezir eden de rezil eden de karşı koyamadığımız zaman işte.Neyse diyeceklerim bu kadar benim.Söylediklerimden bir parça katabilirsin umarım kendine.Üzme kendini.

insanların benim hakkımda ne düşündüğünü düşünerek vakit geçiriyorum
Tamamen 1 Yıl önceki beni anlatan bir cümle, özgüvensizlikten. Bambaşka birisi oldum artık. Spora falan git bu sadece fitness, futbol, basketbol değil belki tekvando dövüş sanatları falan seviyorsundur bilemem spor gerçekten insanın içini rahatlatıyor özgüvenini arttırıyor, hem orada arkadaşta yapabilirsin.

Geri
Yukarı