Nedir Bu Fuchsia OS?

OlkyNs

Decapat
Makaleler
73
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
images.jpeg

Google'ın uzun zamandır gizemli bir şekilde geliştirdiği bir işletim sistemi Fuchsia OS. Android'in ve Chrome OS'un yerini alacak sloganıyla Google'ın kapalı kapılar ardında geliştirmekte devam ettiği bir sistem kendisi. Zerresine kadar her şeyi Google tarafından geliştiriyor olması teknoloji ekosisteminde yeni bir yolu açacağı kesin.

Bu işletim sisteminin en büyük özelliği uyumluluk. Mobil akıllı cihazlarda, tablet bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, otomobillerde ve “akıllı” tüm diğer aygıtlar da kullanılabiliyor. Kısacası tüm cihazlara hükmedebiliyor.

Her platform da Google Now ve Google Asistan servisleri bölge farketmezsizin aktif olarak çalışması bu sistemi özel kılan bir nokta.

Android'deki Java'nın hakimiyeti Fuchsia OS ile Dart temeline döndürülüyor.

Anlattığım gibi her platforma destek vermek için 2016 yılından beri bu işletim sistemi için çalışılıyor. Android işletim sisteminin geliştirme mühendisliği kolunda görev alan Dave Burke, Fuchsia OS’nin henüz “erken deney aşamasında” olduğunu ve en erken 2020 yılında kullanıma sunulacağını söyledi. Google bazı telefon üreticileri ile de bir anlaşma yapıp Fuchsia OS'u bazı cihazlar da denemelere başlamış olduğu söylentisi de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android uygulamalarını çalıştırırsa efsane olur aksi taktirde en azından telefonlar için sonu windows phone gibi olur.
Zaten uygulama geliştiricilerine bu işletim sistemi hakkında bilgiler verilecek. Geliştiriciler uygulamalarını bu sisteme göre optimize edecekler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı