Nedir bu Hitler aşkı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum hitler sadece ikinci ve üçüncü sınıf yahudileri katletmiştir 1. sınıf hiçbir yahudiye dokunmamıştır.
Bu bizim bildiğimiz kısmıdır. Tarihi kaybedenler değil, kazananlar yazar. O yüzden kesin konuşmamak gerekli.

Bilmem ama bazı tarihini iyi bilmiş gibi gösteren ergenlerin kendilerini marjinal gösteren bir tutku. Yakın çevremde mevcut.

Öğretmen olursam eğer, öğrencilerime 'Evet çocuklar, Hitler'i hemen öyle yargılamayın, onun da sebepleri vardı' diyeceğim. Belki aklı başında bir öğrencim bana 'Hocam siz salak mısınız?' diyebilir. Haklı da olur yani.
Siz de bu kafayla devam edin, belki bu taraflı düşünceyle bir şeyler öğretebilirsiniz eğitim sistemindeki gibi.

Sizin düşüncenizi desteklemeyen herkes haksızdır, desteklememelidir. Siz de haklısınız tabii ki.

İnstagram'da gezinirken görmüştüm böyle birisini. Hitleri sevmesinin sebebi eskiden bizimle savaşmış olan milletleri öldürmesiymiş. Galiba Kafkaslarda'ki petrolleri ele geçirmek için bizi işgal etme planı oluşturduğundan haberi yoktu.

Öğretmen olursam eğer, öğrencilerime 'Evet çocuklar, Hitler'i hemen öyle yargılamayın, onun da sebepleri vardı' diyeceğim. Belki aklı başında bir öğrencim bana 'Hocam siz salak mısınız?' diyebilir. Haklı da olur yani.
Bizim Türkçe hocamız ortaokulda Hitler'in konuşmalarını açardı, ve kendisi sol görüşlü bir insandı, insanlara tarihi kötülemeyi değil de tarihi anlatmayı, sadece "taraflı" bakış açısından değil, birçok bakış açısından anlatılırsa eğitim sistemi belki daha iyi olabilir.

İnstagram'da gezinirken görmüştüm böyle birisini. Hitleri sevmesinin sebebi eskiden bizimle savaşmış olan milletleri öldürmesiymiş. Galiba Kafkaslarda'ki petrolleri ele geçirmek için bizi işgal etme planı oluşturduğundan haberi yoktu.
Böyle bir planı olduğunu gösterebilir misin bana acaba ?

Bakü'de olan petrol ülkesine yeterdi zaten :)

Tarih taraflı yazılır. Kazananlar yazar dünyaya okutur, kaybedenler kendi yazar kendi okur. Tarafsız bakmak bu sebepten ötürü baya zordur.

Hitler'in jest ve mimiklerini göstermek için açmıştır %100 eminim. Hiçbir aklı başında öğretmen öğrencilerine azılı birinin reklamını yapmaz.
Bizim Türkçe hocamız ortaokulda Hitler'in konuşmalarını açardı, ve kendisi sol görüşlü bir insandı, insanlara tarihi kötülemeyi değil de tarihi anlatmayı, sadece "taraflı" bakış açısından değil, birçok bakış açısından anlatılırsa eğitim sistemi belki daha iyi olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı