Nedir bu Hitler aşkı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hitler'in jest ve mimiklerini göstermek için açmıştır %100 eminim. Hiçbir aklı başında öğretmen öğrencilerine azılı birinin reklamını yapmaz.
Umarım öğretmen falan olmazsınız, gece yatmadan önce dualarım böyle olacak. Ondan sonra eğitim sistemi neden gelişmiyor diye ortalıkta bağırırsınız, zira ülkeye böyle öğretmenler geldiği sürece hiçbir sistem gelişmez, herkesi solcu çıkarırsınız ortaya :)
Gertrude (kod adı) - Vikipedi
Yazı da sadece iddiadan bahsediyor, kanıtlanmış bir şey yok bile. Ayrıca bu düşünce generaller tarafından çıkmış, Hitler tarafından değil.

Ayrıca rastgele araştırdığınız belli. Eğer Türkiye Müttefiklerin yanında girerse uygulanması "düşünülen" bir plandır. Neredeyse hiç bilgi bile verilmemiştir.

Normal, eğitimde hunharca ve senelerce Osmanlı Tarihi yerine birazcık 2. Dünya Savaşı'ndan bahsedilse veya çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılsa böyle saçma sapan düşünceler de toplumda yer etmeyecektir. Yanlış anlaşılmasın Osmanlı Tarihi'nin öğretilmesinden şikayetçi değilim, seviyorum hatta. Ama birazcık fazla zaman ayrıldığına ve gereksiz detaylara inildiğini düşünüyorum.
"hİtLeR tÜrQlErİ sEwErDi mOruQ öwöğw"

Normal, eğitimde hunharca ve senelerce Osmanlı Tarihi yerine birazcık 2. Dünya Savaşı'ndan bahsedilse veya çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılsa böyle saçma sapan düşünceler de toplumda yer etmeyecektir. Yanlış anlaşılmasın Osmanlı Tarihi'nin öğretilmesinden şikayetçi değilim, seviyorum hatta. Ama birazcık fazla zaman ayrıldığına ve gereksiz detaylara inildiğini düşünüyorum.
"hİtLeR tÜrQlErİ sEwErDi mOruQ öwöğw"
Türkiye'de böyle bir şey bu gidişle olmayacaktır. Resmi olarak laik bir sistemle yönetilen devlette din dersi zorunlu, eğer ki zorunlu olduysa bütün diğer dinler eşit şekilde anlatılmalıdır. Bunun gibi tarihde de sadece bizim olduğumuz yerler anlatılır.

Umarım siz gibi ırkçı sevdalısı, kötüyü kötü gösterince tarafsızlığın bozulduğunu iddia eden insanlar günden güne azalır da Türkiye bir nebze huzura kavuşur. Ülkemize en büyük zararı faşistler ve dini kullananlar veriyor. Bunun eğitimle falan alakası yok. Adam daha kendi tarihini bilmiyor, gelmiş bana Hitler'i savunuyor.
Umarım öğretmen falan olmazsınız, gece yatmadan önce dualarım böyle olacak. Ondan sonra eğitim sistemi neden gelişmiyor diye ortalıkta bağırırsınız, zira ülkeye böyle öğretmenler geldiği sürece hiçbir sistem gelişmez, herkesi solcu çıkarırsınız ortaya :)

Normal, eğitimde hunharca ve senelerce osmanlı tarihi yerine birazcık 2. dünya savaşı'ndan bahsedilse veya çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılsa böyle saçma sapan düşünceler de toplumda yer etmeyecektir. Yanlış anlaşılmasın osmanlı Tarihi'nin öğretilmesinden şikayetçi değilim, seviyorum hatta. Ama birazcık fazla zaman ayrıldığına ve gereksiz detaylara inildiğini düşünüyorum.
"hitler türqleri sewerdi moruq öwöğw"

Yeterince eğitim aldım, hocalarımız buradaki gibi taraflı bir eğitim sistemini uygulamak yerine, yaşanmış her şeyi anlatırdı. Benim de tarafım bu yönde oldu, Hitler'i sevdiğimi gören hocalar bile bana anlayış gösterirken, bazı klavye delikanlılığı ihtiyacı duyan insan buraya çıkıp "hitler'i seven ergendir moruq" kafasında takılıyor. İşte bu gerçek bir eğitim sisteminin yarattığı üzücü bir durumdur.

Türkiye'de böyle bir şey bu gidişle olmayacaktır. Resmi olarak laik bir sistemle yönetilen devlette din dersi zorunlu, eğer ki zorunlu olduysa bütün diğer eşit şekilde anlatılmalıdır. Bunun gibi tarihde de sadece bizim olduğumuz yerler anlatılır.

Dostum asırlarca bizim atalarımız yazmış tarihi tabii ki anlatılmalı.

Umarım siz gibi ırkçı sevdalısı, kötüyü kötü gösterince tarafsızlığın bozulduğunu iddia eden insanlar günden güne azalır da Türkiye bir nebze huzura kavuşur. Ülkemize en büyük zararı faşistler ve dini kullananlar veriyor. Bunun eğitimle falan alakası yok. Adam daha kendi tarihini bilmiyor, gelmiş bana Hitler'i savunuyor.
Benim ırkçı olduğumu kim söyledi, siz gerçekten bir cümleyi anlamayı bilmiyorsunuz. Hitler'i seviyorum diye gelip beni faşist ilan ettiniz. Ülkeyi kimlerin eline emanet ettiğimize gerçekten üzülüyorum, umarım en yakın zamanda buradan uzaklaşma fırsatını bulurum. Hitleri mi seviyor "FAŞİST!", onu mu seviyor "SEVEMEZ!" :D

O halde burada sol görüşü savunan insanları bulalım ve haklarında konu açıp "Stalin sevdalısı, komünist köpek, milyonlarca insanı öldürdü" diye gezelim. Sizin akıl kapasitenize uyacak bir cümle değil mi ?

Ben size ırkçı demedim ırkçı bir adamın sevdalısı dedim. Bir kere daha okuyun metni.

Dostum asırlarca bizim atalarımız yazmış tarihi tabii ki anlatılmalı.
Bizim tarih derslerimiz çoğunluk olarak Osmanlı şeklinde görülüyor. Diğer Türk yaşantıları anlatılmıyor, anlatılsa bile 5-10 dakika sürüyor ve bitiyor. Söylemek istediğim şey bu idi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı