Nedir bu Hitler aşkı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyler biraz ağır mı olsak ölmüş gitmiş bir adam için kırmaya değmez birbirinizi.

Hitler'i sevecek kadar aklım olsaydı dediğinizi hemen yapardım. Emin olun.
Gerçekten size hak vermek açısından sizin tarafınızdan düşünüyorum, fakat bir türlü olmuyor. Bir insanı sevmek benim bir hakkım, ben herhangi bir ülkenin anayasasında, kanunlarında "Hitleri sevemezsiniz" diye bir kural görmedim. Eğer varsa da haberim yok, böyle bir kural yokken siz neden öyle bir hakkım yokmuş gibi davranıyorsunuz ?

Karizmatik bir lider olduğu doğrudur ama bu onun ve diğer liderlerin katil olduğunu değiştirmez. Sevmelerinin nedenlerinden biri üniformalar olduğunu düşünüyorum, gerçekten güzel üniformaları var. Artı olarak Almanya, İngiltere ve Fransa ile savaştığı için ve bizim çocuklar bu ülkeleri sevmediğinden sempati oluşmuş olabilir. Bu savaşları Almanya yerine İsviçre yapsaydı İsviçre'yi severlerdi.

• Beğen
İfadeler: 900
Beyler biraz ağır mı olsak ölmüş gitmiş bir adam için kırmaya değmez birbirinizi.
Olayın kırmakla üzmekle alakası yok, ben Hitler'i seviyorum, Stalin'i seven birisiyle de arkadaş olurum, veyahut Komünizmi benimseyen bir kişiyle de arkadaş olurum. Burada bir insanı sevemeyeceğimi savunup bana "ŞU KADAR MİLYON KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ, KATİL!" diye bir yerlerinizi yırtıyorsunuz.
Karizmatik bir lider olduğu doğrudur ama bu onun ve diğer liderlerin katil olduğunu değiştirmez. Sevmelerinin nedenlerinden biri üniformalar olduğunu düşünüyorum, gerçekten güzel üniformaları var. Artı olarak Almanya, İngiltere ve Fransa ile savaştığı için ve bizim çocuklar bu ülkeleri sevmediğinden sempati oluşmuş olabilir. Bu savaşları Almanya yerine İsviçre yapsaydı İsviçre'yi severlerdi.
Eğer Hitler'in söylediği sözleri ve yaptığı işleri başka bir ülke yapsa onu da severdim evet.

Bende birkaç ay önce adeta Nazi Sempatizanıydım ama şimdi şundan gayet eminim. Neden şanlı Türk tarihi varken Orta Avrupa’da ki bir diktatöre hayranlık duyayım. Belki belli politikaları normal bir insan beynine göre veya normal bir politikacıya göre çok üst seviye olabilir ama bu onu iyi biri yapmaz. Alman tarihi için bir o kadar başarılı ve dengesiz, dünya barışı için çok tehlikeli bir adamdı. Almanya o dönemin koşullarında haklarını aramak için yegane bir savaş hakkına sahipti fakat bu savaş sivilleri öldürmek ile olmazdı. Bana kalsa Hitler bir Yahudi kuklasıydı. Zayıf ve fakir Yahudiler Gettolar ve Kamplarda ölürken soylu ve zengin Yahudiler Orta Doğu’ya göç etti, bunu da sağlayan Hitler oldu.

Olayın kırmakla üzmekle alakası yok, ben Hitler'i seviyorum, Stalin'i seven birisiyle de arkadaş olurum, veyahut komünizmi benimseyen bir kişiyle de arkadaş olurum. Burada bir insanı sevemeyeceğimi savunup bana "şu kadar milyon kişiyi öldürdü, katil!" Diye bir yerlerinizi yırtıyorsunuz.

Benim öyle bir cümlem mevcut mu veyahut benimle konuştunuz mu? Uzaktan sizi izliyorum ve biraz daha devam ederse hakaret boyutuna gelecek bir tartışma.

Mantıksız konuşuyorsunuz. Sanki her sağ eğilimli insana Hitler sevdalısı, ırkçı; her sol eğilimli insana Stalin aşığı, komünist diyorum gibi davranıyorsunuz.

İyi günler sevgili Technopat sakinleri, sizlere bir sorum olacak. Genellikle 12-20 yaş arası birçok gençte inanılmaz bir Hitler sevgisi var. Bana tarihi çok iyi bildiklerini, Hitler'in Türkleri sevdiğini, öldürülen milyonlarca Yahudi'ye iyi olduğunu, Yahudilerin aşağı ırk olduğunu ve Hitler'in fotoğrafına baktıklarında asil bir adam gördüklerini söylüyorlar. Ben tarih okuyorum, yukarıda yazdıklarımın hiçbiri doğru değil. 6'sı Yahudi olmak üzere 17 milyon insanın hayatını kaybetmesinde doğrudan, 55 milyon insanın hayatını kaybetmesinde dolaylı rol oynamış bir adamdan bahsediyoruz. Ben fotoğrafına baktığımda asil bir adamdan çok şeytanın ta kendisini görüyorum. Peki sizin düşünceleriniz neler?
Mallıktan başka birşey değil. Komüizm de öyle. Lenin hariç hepsi gaddar liderler. LGBT sever Hitler aşığı da görmüştüm. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı