Nedir bu "MacBook" düşmanlığı?

GLL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Selam, M1 model MacBook Pro kullanıyorum. Kullanımdan beri gayet memnunum oyun için ayrıca bir 3070'li sistemim var. Sürekli karşıma "çok pahalı değil mi? O kadar paraya değer mi?" gibisinden sorular soruluyor, bana soracaksanız değer tabii ki bir kere bu cihazı alan insan kesinlikle iş için alıyordur ve bende Python / PHP ile uğraşan biri olduğum için bana gayet rahat bir cihaz olarak geliyor. Windows bilgisayarlarda aynı işimi görüyor fakat Apple bilgisayarlar özellikle m1'den sonra çok sessiz ve pili bitmeyen cihazlar olmaya başladılar. Konudaki asıl sorum şu; Apple bilgisayarlara niye bu kadar kin besleyen var? Bence gayet güzel cihazlar ve kullanışlı.

MacBook düşmanlığı yapan kişilerin ağızlarında "O kadar para veriyorsun oyun bile açmıyor" tarzında cümleler var. Unuttukları konu ise iş performansında, beğenmedikleri MacBook'un kendi Windows cihazlarına tur bindirmesi. Açıkcası birazcık donanım bilgisi olan bir kişinin MB düşmanlığı yapmasını beklemiyorum.

Selam, M1 model MacBook Pro kullanıyorum. Kullanımdan beri gayet memnunum oyun için ayrıca bir 3070'li sistemim var. Sürekli karşıma "çok pahalı değil mi? O kadar paraya değer mi?" gibisinden sorular soruluyor, bana soracaksanız değer tabii ki bir kere bu cihazı alan insan kesinlikle iş için alıyordur ve bende Python / PHP ile uğraşan biri olduğum için bana gayet rahat bir cihaz olarak geliyor. Windows bilgisayarlarda aynı işimi görüyor fakat Apple bilgisayarlar özellikle m1'den sonra çok sessiz ve pili bitmeyen cihazlar olmaya başladılar. Konudaki asıl sorum şu; Apple bilgisayarlara niye bu kadar kin besleyen var? Bence gayet güzel cihazlar ve kullanışlı.

Oyun performansı açısından değerlendirip öyle yorum yapıyorlar. Bazı yazılımlar için MacBook şart bazılarında Windows'ta oluyor

Fıstık gibi cihazlar ama fazla pahalılar

Teşekkür ederim. Daha yeni rahat çalışmak için masaüstü sistem dizdim, 2 yıl sonra almayı düşünüyorum. Sizce direk MacBook mu almalıydım?

Yapacağın işe göre değişir MacBook gerekli mi değil mi sorusunun cevabı bazı şeyler sadece MacBook'ta oluyor bazı işler için hiç gerek yok

Yeni konular

Geri
Yukarı