Nedir bu Rogue Company?

Rogue Company taktiksel bir FPS oyunu, açıkcası oyunu kendi açımdan değerlendirecek olursam gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. 2v2 ve 4v4 modları olan oyunumuz Unreal Engine 4 motorunu kullanarak Epic Games'de yerini alıyor. Daha oyuna ilk girişinizde bile size o heyecanı yaşatmak için harika bir sinematik koyduklarını görmek harika bir şey.

Rogue Company içerisinde 10'dan fazla ajanın bulunduğu ve bu ajanların her birinin farklı silahları ve farklı özellikleri bulunuyor, aim sistemi gayet stabil yani ne aşırı kolay ne aşırı zor. Rogue Company her ne kadar düşük-orta bir sistem gereksinimi istese de benim bilgisayarım 4v4 modunda en fazla 40 FPS alıyor, ancak 2v2 yoldaş modunda 70 FPS'den düşmedi. Ping durumu gayet iyi hiç bir sıkıntı çekmiyor bağlantı anlamında.

Oyun içerisine bakarsak gayet güzel bir sistem geliştirmişler, silahlarınızı kazandığınız para ile yükseltiyorsunuz ve rakiplerinizden üstün olabiliyorsunuz. Hayır bu P2W değil yanlış anlamayın, yani siz adam öldürüyorsunuz ve gelen parayla marketten silahınızı geliştiriyorsunuz oyun bitince bütün her şey sıfırlanıyor. Kimi karakterin Katana bıçağı var iken kimi karakterinde bomba atarı var. Oyun TPP oynanıyor ve ilk girişte gözünüz azıcık yorulsa da daha 10. dakikadan alışıyor ve oyun harika gelmeye başlıyor.

Açıkcası oyun seçim ekranında sinematik ekleyerek size heyecan katıyor ve oyundan gerçek anlamda zevk alıyorsunuz. Yoldaş modundan örnek vereyim şimdi de, hacklemeniz gereken bir alan var eğer oraya girip 4 saniye beklerseniz hacklemiş oluyorsunuz, her iki takımında 6 yeniden doğum hakkı var ve bitince helikoptere geri dönüyor ve kazandığınız para ile silahlarınızı güçlendirip geri başlıyorsunuz. Eğer hacklediğiniz alan 30 saniye boyunca kimse tarafından hacklenmez ise karşı takımın 1 adet doğum hakkı gidiyor, eğer karşı takımın başka doğum hakkı kalmadı ise o raundu siz kazanıyorsunuz.

Toplam 10 saat falan rahat oynadım, açıkcası çok hoş ve sürükleyici bir oyun. Çünkü gerçekten o heyecanı size yaşatıyor, yani Valorant'taki gibi yalan yanlış vuruşlar pek yok. Kontrol tamamen sizin elinizde, eğer bir arkadaş bulup oynarsanız harika oluyor. Oyun ile ilgili aşağıya video ve link bırakacağım. Gerçekten mantığı kavrarsanız çok eğleneceğinize eminim. Aralıksız 4 saat oynadım ve oturduğum yer ter içindeydi.

Oyuna girdiğinizde ki ilk sinematik.

Oyun içi oynanış.
 

Zeroo

Decipat
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
1.238
Ben o makalede daha önceden 70₺ olduğuna dair bir şey görmedim. Her neyse ne fark eder, zaten ücretsiz ve ücretsiz kalacak.
Artık ücretsiz yazdıklarına göre bu daha önce ücretli olduğu anlamına geliyor. 70 TL'yi öyle hatırladığım için dedim. Her neyse dediğin gibi önemli bir detay değil.
 
KS
ErenAKKOC

ErenAKKOC

Hectopat
Katılım
27 Ekim 2018
Mesajlar
2.871
Makaleler
4
Çözümler
12
Hocam daha en başında yanlış yazmışsınız. Oyun FPS değil TPS bakış açısına sahip.
Oyun taktiksel FPS oyunu olarak geçtiği için öyle yazdım hocam. Yoksa bende biliyorum.
Aktif olarak oynamaktayım zaten, ki rehberde TPS olduğunu belirttim.
 

xCheesy99

Centipat
Katılım
4 Haziran 2020
Mesajlar
2.661
Makaleler
2
Çözümler
5
Yer
Kaer Morhen
Bu oyun neden tutmadı anlamıyorum. Oyun arayanlara ve parası olmayanlara güzel bir alternatif bence. Konsolda kötü deniliyor, orasını bilmiyorum, PC'de oynuyorum.
Konsolda ben beğenmedim ama PC'de beğendim :D
 

Yeni konular

Yukarı