Nedir bu sim racing?

burstappenn

Hectopat
Yer
Autodromo Nazionale Monza
Öncelikle merhabalar. Bu konuda sim Racing'e başlamak isteyenler için ekipman, sim Racing'in ne olduğunu öğrenmek isteyenlerin bunun ne olduğu gibi bilgiler vereceğim.
Öncelikle sim racing dediğimiz olay gerçek hayatta bulunan araçlar ile bilgisayarımız veya oyun konsollarımızda oynamamızda denilebilir. Sim racing e- spor konusunda bayağı gelişmiştir. İsteyen araştırıp öğrenebilir.
Sim racing için oyun tavsiyesi:
İracing, race room racing Experience, F1 serisi, gran turismo serisi, Forza motorsport serisi, Assetto Corsa...
Şimdi gelelim ekipman konusuna. Klavye ile oynamamanızı tavsiye ederim. NFS'deki gibi olmaz pişman olursunuz. Monitör olarak bütçeniz yok ise 60-75 HZ 1-5 ms bir monitör yetecektir. Ancak bütçeniz var ise en az 120 Hz almanız mantıklı olacaktır. Aracı kontrol etmek için herhangi bir oyun kolu (ps 3 kolu veya Xbox 360 kolu gibi) yetecektir. Bütçeniz var ise Feedback'li bir direksiyon almanızı dehşetle tavsiye ederim. Yoksa Apex çizgileri'nden geçerken verdiği hissi, kaza yaptığınızda olan hissi anlayamazsınız. Herhangi bir pedal seti yeterlidir. Eğer direksiyonunuz kelebek vites ise (kelebek vites diye biliyorum F1'de olabilir kusura bakmayın) 2 pedallı bir set daha iyidir. Koltuk konusunda nasıl rahat ediyorsanız onu kullanın bu yüzden bir öneri yapmayacağım. İlk başlayanlar en başta vites ve fren asistini hafifde kullanabilirler. Alıştıktan sonra bunları kapatabilirsiniz. Tekrar monitör konusuna döneceğim nedeni ise bu işte ciddi iseniz bir kokpit alıp bu kokpitte 3 monitör ile oynamanın bütçesi olanlar için ne kadar iyi olacağı. Kokpit size gerçek bir yarış aracının içindeymiş gibi hissettirecek monitörler ise bunu destekleyecektir. Eldiven konusuna gelirsek, ellerinizin kaymaması için sparco gibi markaların yarış eldivenlerini tavsiye ederim. Evet bu konuyu kısaca anlatmaya çalıştım. Daha çok bilgi almak isterseniz "eracing academy" kanalındaki videoları izleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler, eksiklerim var ise belirtmekten çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben kendi yaptığım direksiyon setini kullanıyorum üzerinde 600pprlık encoder var buda cok hassas bir sürüş deneyimi katıyor 2160 dereceye kadar ayarlıyabiliyorum ffb yakın zamanda ekliyicem

Varmı bir bulunduğunuz grup? Rampage V900S direksiyon setim mevcut. İracing e başlamayı planlıyorum fakat sistemmin yeterliliği için korkuyorum boşa üyelik almaktan. Asetto Corsa, F1 2018 mevcut şu anda sim racing adına.

Varmı bir bulunduğunuz grup? Rampage V900S direksiyon setim mevcut. İracing e başlamayı planlıyorum fakat sistemmin yeterliliği için korkuyorum boşa üyelik almaktan. Asetto Corsa, F1 2018 mevcut şu anda sim racing adına.

Ne yazık ki yok hem PC bozuldu hem de direksiyon setim yok, PS 3 kolu ile oynuyorum. Bu arada sisteminiz nedir?

Geri
Yukarı