Nedir bu Turbo takıntınız ?

• Konuyu başlatan MertSafaOzdeMr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 12B
M

MertSafaOzdeMr

Ziyaretçi
Arkadaşlar anlamıyorum, sanki atmosferik araba yürümüyor gibi davranıyor bazıları. Birkaç anlayan bir şey desin vallahi, sinirlendim patlayacağım sinirden. Honda Civic'e laf attılar, 1.4 TSI motoru gömdük adam halen "Yok gardaşım ben durıbosız(durıbo ne mal!) arabiya bingmem" diyor. Yok yani ne, turbo mu yürütüyor arabayı yav?

Günüzmüzde turbosuz araba sayısı zaten çok az. Şu an Honda'lar atmosferik kaldı. Honda bile 1.6 dizel çıkardı ki turbolu. Turbo aracın hızlanmasında olsun, yakıt tüketiminde olsun her türlü konuda avantajlı, aksi iddaa edilmemeli. Örnek: 1.3 Multijet motorlu araçlar turbo sayesinde yürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@beanliyo, kardeşim onlar dizel. Dizel turbosuz çekmez zaten, bilirim eski arabamızdan :) Hyundai GDI, Honda VTEC, Mitsubishi, Nissan ve bazı markalar hala atmosferik kullanıyor. Nedeni Amerika pazarıymış. Civic FB7'ye turbo yapmıştı, bir abimiz bir forumda LPG ile biniyordu. :) 0.6 bar vermişti, araba gidiyordu baya.

Zaten arabayı motor çeker. VW boş beleş bir marka, milleti kazıklıyor. Gidip 1.2 TSI alıyorlar, 1.4 TSI alıyorlar. O motorların canı kaç sanki :D BMW'nin 5 serisine 1.6 motor koyması da öyle.

Turbolu araç daha masraflı olmasının yanında, düşük devirlerde ürettiği yüksek tork ile günlük kullanımda daha keyifli bir kullanım sunuyor. Aynı zamanda ürettiği enerji, boşa atılan egzoz gazından olduğu için yakıt anlamında da daha avantajlı. Atmosferik motordan çıkan ses turbolu araçtan çıkmıyor tabi ki de.
1.4 TSI motoru gömdük derken? Nasıl gömdünüz orasını açıklarsanız sevinirim.

1.4 TSI'ın canı kaç diyorsunuz kaç kere bindiniz yada kullandınız? Tutumum yanlış anlaşılmasın agresif bir tutumum yoktur :) Kendim 1.6 atmosferikte sahip oldu. 1.6 supercharger'da sahip oldum. Şuan da 1.4 supercharger + turbo kombinasyonu sahibiyim. 1.4 TSI 160hp dedikleri motordan.
160hp halinde 262km/h gördüm.
220hp halinde 270km/h gördüm. Fotoğraf ve videoları da mevcuttur.

Turbolu araç yakıt ekonomisi ve verimlilik açısından büyük nimet. Örneğin;

Formula1'de bile 1.6 turbo motor + 160hp fren enerjisi geri kazanımla elektrik motor kullanılıyor. Yol araçlarına fayda sağlayabilmek için. :)

Son düzenleme:
1.4 TSI 160hp dedikleri motordan.
160hp halinde 262km/h gördüm.
220hp halinde 270km/h gördüm. Fotoğraf ve videoları da mevcuttur.

Bu durumda 2.0 GTI 220 p.s. satın almak çok mantıksız. GTI, 244 bilemediniz 260km/h'te kalıyor.

262 ve 270km/h'i kaç devirde gördünüz? Fotoğraf ve videoları merak ettim, linkleri var mıdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

250km/h 5.vites 6800dd
270km/h 6.vites 6000dd

videoda ciddi virajlara giriyorum o yüzden hızlar takılı kalıyor bazı yerlerde, araçta coilover, s001 lastik vs mevcuttu, bu sayede virajlara girebiliyordum.

2.0 GTI almak mantıklı, neden derseniz kullanımı sportif. Ben aracıma 18 oz jant, coilover, yazılım vs. herşey yaptım hatta gti direksiyon, vites topuzu, paspasına kadar gti aldım. Aracım GTI'dan daha hızlı oldu ama kullanırken verdiği his hiç bi zaman GTI olamadı. Bambaşka bir duygu GTI, R kullanmak.

Ayrıca GTI'a da yazılım yapınca çok daha güçlü oluyor. 262'nin fotoğrafı mevcut. O daha düz bir yolda gerçekleşti. O zaman 16 jant vardı mesela buda etken :)

GTI stock halde, aracımın bu halinden yavaş olabilir ama yine de yüksek süratte daha stabil oluyor. Araçtaki soğutma sistemi önemli örneğin, yazılımdan sonra ısınma nedeniyle Golf R'ın intercoolerını taktım :)

Bu arada kadran Golf R kadranı, onu da değiştirdim. Yanılmasın sizi 300 yazması. Orjinalde 240 olarak geliyor :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

250km/h 5.vites 6800dd
270km/h 6.vites 6000dd

videoda ciddi virajlara giriyorum o yüzden hızlar takılı kalıyor bazı yerlerde, araçta coilover, s001 lastik vs mevcuttu, bu sayede virajlara girebiliyordum.

2.0 GTI almak mantıklı, neden derseniz kullanımı sportif. Ben aracıma 18 oz jant, coilover, yazılım vs. herşey yaptım hatta gti direksiyon, vites topuzu, paspasına kadar gti aldım. Aracım GTI'dan daha hızlı oldu ama kullanırken verdiği his hiç bi zaman GTI olamadı. Bambaşka bir duygu GTI, R kullanmak.

Ayrıca GTI'a da yazılım yapınca çok daha güçlü oluyor. 262'nin fotoğrafı mevcut. O daha düz bir yolda gerçekleşti. O zaman 16 jant vardı mesela buda etken :)

GTI stock halde, aracımın bu halinden yavaş olabilir ama yine de yüksek süratte daha stabil oluyor. Araçtaki soğutma sistemi önemli örneğin, yazılımdan sonra ısınma nedeniyle Golf R'ın intercoolerını taktım :)

Bu arada kadran Golf R kadranı, onu da değiştirdim. Yanılmasın sizi 300 yazması. Orjinalde 240 olarak geliyor :)

Merak ediyorum bu programlar motorun ömrünü nasıl etkiliyor?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı