Nedir Türkiye'deki bu pahalılık?

Bu ülkenin adam olabilmesi için ekonomiden ziyade önce kendi içerisindeki ayrışma sorununu çözmesi gerek. İnsanları tek bir ortak noktada toplayamıyoruz arkadaşlar bu çok acı.

Ekonomiye gelirsek bize inanılmaz derecede iyi tarım politikaları lazım, çiftçiye destek lazım.
Sanayiciye de destek gerek.
Ya teknoloji üretme, tarım üret ne var yani? Biz tarımda kendi kendine yeten bir ülke değil miydik arkadaşlar?

İnsanlar da çok fırsatçı, dolar çok yüksek.

İnsanlar fırsatçı. Bir olay olunca fiyatlar çabuk değişiyor. Ayrıca üretim daha artsa bu durumda olmayabilirdik. Dışa bağımlıyız birçok şeyde. İcraat değil laf yapıyoruz sadece. Bunlar birkaç neden olsa da temeli bunlar.

Bu ülkenin adam olabilmesi için ekonomiden ziyade önce kendi içerisindeki ayrışma sorununu çözmesi gerek. İnsanları tek bir ortak noktada toplayamıyoruz arkadaşlar bu çok acı.

Ekonomiye gelirsek bize inanılmaz derecede iyi tarım politikaları lazım, çiftçiye destek lazım.
Ya teknoloji üretme, tarım üret ne var yani? Biz tarımda kendi kendine yeten bir ülke değil miydik arkadaşlar?

Yani ben geçtiğim her sokakta parti kavgası ne bu ailenin içine siyaset girmiş aileleri ayırır ülkenin içine kötü ekonomi girmiş halkı öldürür.

Paten aynı satıcı tarafından mı satılıyor? Bazı satıcılar gerçekten aşırı fiyat koyuyor. Asıl satıcısında stok kalmadıysa fırsatçı birine denk gelmiş olabilirsiniz. Aynı satıcı ise bu kadar ciddi fiyat artışının açıklaması döviz veya vergi değildir bence, önceki fiyatı güncel değildir, hatalıdır vs diye düşünüyorum.

Genel pahalılığın en büyük sebebi döviz zaten. Asgari ücret hariç diğer çalışanların maaşları döviz cinsinden inanılmaz kayba uğradı. Asgari ücretle çalışan kişi sayısı yüksek olduğu için ona bol zam yaptılar, bu dönemde asgari ücretle çalışan sayısı iyice arttı. Orta sınıf maaşları ise asgari ücrete iyice yaklaştı.

Yani ben geçtiğim her sokakta parti kavgası ne bu ailenin içine siyaset girmiş aileleri ayırır. Ülkenin içine kötü ekonomi girmiş halkı öldürür.
Hocam işte ilk önce o ayrışma sorunu çözülmeli. Ekonomiyi düzeltiriz tarımla, üretimle. Dolar da düşer pahalılık da azalır emin olun.

İnsanlar da çok fırsatçı, dolat çok yüksek.

Kesinlikle haklısınız hocam. Geçende ceviz gördüm, cevizin menşei bile ABD. İhracat fazla ithalat az.

Paten aynı satıcı tarafından mı satılıyor? Bazı satıcılar gerçekten aşırı fiyat koyuyor. Asıl satıcısında stok kalmadıysa fırsatçı birine denk gelmiş olabilirsiniz.

Genel pahalılığın en büyük sebebi döviz zaten. Asgari ücret hariç diğer çalışanların maaşları döviz cinsinden inanılmaz kayba uğradı. Asgari ücretle çalışan kişi sayısı yüksek olduğu için ona bol zam yaptılar, bu dönemde asgari ücretle çalışan sayısı iyice arttı. Orta sınıf maaşları ise asgari ücrete iyice yaklaştı.

Bahsettiğim 3 farklı site aynı Hepsiburada'da Trendyol'da her yerde aynı.

Haklısın vergi öderken bile evrak vergisi 14 yaşındaki çocuk bile bu ekonoomiden memnun değil.

Vergi ülkemizde fazla ama bir güzel yanı vergiler askeri ihtiyaçlara uçak yapmamıza jet yapmamıza falan yarıyor yani askeri açıdan ülkemiz bayağı önde ama vergileri kıssalar çok iyi olacakta oda ne zaman olur beli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı