Nedir Türkiye'deki bu pahalılık?

Vergi ülkemizde fazla ama bir güzel yanı vergiler askeri ihtiyaçlara uçak yapmamıza jet yapmamıza falan yarıyor yani askeri açıdan ülkemiz bayağı önde ama vergileri kıssalar çok iyi olacakta oda ne zaman olur beli değil.
savaş mı çıktı yoksa ne bu silahlanma yarışı biz önce halkı doyuralım der insan

Ekim aylarında RX580 8 GB almak istiyordum ve 2500 liraydı ama şu an 7000 liradan başlıyor o da bulabilirsen. Keşke babama söyleyip alsaydım bu fiyatların artacağını bildeydim. Kendime yeni sistem toplardım.

Vergi ülkemizde fazla ama bir güzel yanı vergiler askeri ihtiyaçlara uçak yapmamıza jet yapmamıza falan yarıyor yani askeri açıdan ülkemiz bayağı önde ama vergileri kıssalar çok iyi olacakta oda ne zaman olur beli.

Ekim aylarında RX580 8 GB almak istiyordum ve 2500 liraydı ama şu an 7000 liradan başlıyor o da bulabilirsen. Keşke babama söyleyip alsaydım bu fiyatların artacağını bildeydim. Kendime yeni sistem toplardım.

Çok haklısın bir de bu durumdan memnun olmayanlara şükür edin derler biz şükürde ederiz ama bu ülke şükürle değişmez.

Forumların dolma nedenleri de bu piyasa çok farklı isyankar forum gördüm kimse devletten memnun değil tabii bazılarının yandaşları hariç.

Evet hocam doğru.

Sen hiç parasılıktan aynı elbiseyi 3 hafta giyip o elbiseyi eskitip sonra kumaşı çıkartıp o elbiseden yeni elbise dikeni gördün mü?

Arkadaşlar, 2 hafta önce paten bakmıştım. 170 liraydı, 1 gün sonra tekrar baktım aynı paten 699 lira olmuş. Neden? Yahu bu patenin fiyatı bu kadar arttıysa donanım parçalarını hayal edemiyorum. Dünya zaten çip krizinde, Türkiye'de fiyatlar havada ama bir Allah'ın kulu da çıkıp demiyor '"niye böyle?'". Bakın ben ne komünistim ne borsacıyım. Ben ocu bucu değilim ama bu fiyatlardan memnun değilim. Türkiye kitlesinin yaklaşın %98'i fakir. Bu forumda kaç tane fiyat aralıklı bilgisayar toplama rehberi ile karşılaştım ama hiçbir fiyatla bilgisayar alnımıyor!

Siz memnunsanız ben değilim bu piyasa lozan antlaşmasının süresi bitsede değişmez.

Bu ülkenin adam olabilmesi için ekonomiden ziyade önce kendi içerisindeki ayrışma sorununu çözmesi gerek. İnsanları tek bir ortak noktada toplayamıyoruz arkadaşlar bu çok acı.

Ekonomiye gelirsek bize inanılmaz derecede iyi tarım politikaları lazım, çiftçiye destek lazım.
Sanayiciye de destek gerek.
Ya teknoloji üretme, tarım üret ne var yani? Biz tarımda kendi kendine yeten bir ülke değil miydik arkadaşlar?

İnsanlar da çok fırsatçı, dolar çok yüksek.

Birazdan Euro'yu 10 TL olark görebilirsin hemen 1 Euro ne kadar diye bir yaz sen de çok haklısın kardeşim herkes ister iyi bir devler.

Ah bir ekonomi düzelse.

Sanırsam böyle bir şey olmayacak ülke de aşı yokken Libya'ya aşı götürüyor 1 Azerbaycan parası 1 buçuk olmuş daha kötüyüz.

Çözüm belli fazla düşünmeye gerek yok.
i (2).jpg

Vergi ülkemizde fazla ama bir güzel yanı vergiler askeri ihtiyaçlara uçak yapmamıza jet yapmamıza falan yarıyor yani askeri açıdan ülkemiz bayağı önde ama vergileri kıssalar çok iyi olacakta oda ne zaman olur beli değil.
Vergilerin %'sine bakarsaK bu bahsettiklerinize ayrılan bütçe çok komik kalıyor hocam. Diyanet'in yıllık 10-12 milyar TL bütçesi var, Saray'ın 2021 Mart ayına dair 1 aylık örtülü ödenek harcaması 370 milyon TL. Vergilerin asıl çoğunluğu yandaşların cebine gidiyor. Askeri gelişmeler, verilen vergilerin yüksek olmasının değil, mühendislerimizin ve ASELSAN gibi şirketlerin başarısı.

Hiçbir zaman düzelmeyecek ülkenin ekonomik durumu, hep aynı seyirde ilerleyecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum bana PKK propagandası yapan 140journos kanalının videosunu atma.

Geri
Yukarı