Need for Speed oyunları için hangi direksiyonu almalıyım?

Batuka1

Centipat
Arkadaşlar, ben bir direksiyon almak istiyorum ama Need for Speed heat de oynayayım ETS 2'de de oynayayım. Çok da pahalı olmasın, önerilere açığım. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
dostum bana sorarsan hiç g29 veyahut farklı bir modele yaklaşma. Hem sadelik hemde kullanıcı konforuna bakarak yorumluyorum. G27 al bence. G29 ve G27 modellerini de deneyimleme fırsatım oldu ama bana hiçbir set (G29 dışında da kullandıklarımdan bahsettim) G27 kadar hoş gelmedi.

dostum bana sorarsan hiç g29 veyahut farklı bir modele yaklaşma. Hem sadelik hemde kullanıcı konforuna bakarak yorumluyorum. G27 al bence. G29 ve G27 modellerini de deneyimleme fırsatım oldu ama bana hiçbir set (G29 dışında da kullandıklarımdan bahsettim) G27 kadar hoş gelmedi.
G27'ler sıkıntı çıkarmaya çok müsait artık. Eskidi cihazlar sonuçta. Aynı zamanda fiyatlarıda G29'la yarışır durumda. G27'ye bütçe varsa kesinlikle G29 alınmalı. Ben de ikisini de kullandım. Mekanik olarak aynı sadece makyaj farkı var zaten.

Bütçeniz yeterli ise Thrustmaster T300 RS GT modeli gayet kaliteli. Bizzat kullanmadım ama Youtube da Hilmi Şahin tanıtımını yapmıştı. İnceleyebilirsiniz.

Bütçeniz yeterli ise Thrustmaster T300 RS GT modeli gayet kaliteli. Bizzat kullanmadım ama Youtube da Hilmi Şahin tanıtımını yapmıştı. İnceleyebilirsiniz.
Konuyu açan arkadaş "çokta pahalı olmasın" derken zannetmiyorum 5000TL gibi bir limit koyduğunu. Bahsettiğiniz direksiyon standart kullanıcı için çok gereksiz meblağlar. Sırf vitesi 1500TL üzerine satılıyor.

H shifter meselesi çok önemli değilse 2. El DFGT bulabilirseniz alın geçin. Thrustmaster'lar kur ve ithalat bıdıları ile bir araya gelince absürd rakamlara geliyor. G29 zaten tam anlamıyla üçkağıt. G27 yi süsleyip püsleyip shifter ını ayrı satmaya çalışarak çingeneliklerini ilan ettiler yeterince. Hele birde G920 muamması var ki ona hiç girmeyelim :D
ETS, Assetto Corsa ve türevi oyunlar için direksiyon olmazsa olmaz fakat NFS özellikle 2015 ve sonraki 3 oyun için direksiyon tam anlamıyla gereksiz. Gamepad e doğru dürüst bildirim vermeyen fiziklere sahip bir oyun ile direksiyona girmek çok da keyifli olmayacaktır. Hatta önceki oyunlar içinde direksiyonun çok iyi bir kontrol seçeneği olduğu söylenemez.

Son düzenleme:
G27'ler sıkıntı çıkarmaya çok müsait artık. Eskidi cihazlar sonuçta. Aynı zamanda fiyatlarıda G29'la yarışır durumda. G27'ye bütçe varsa kesinlikle G29 alınmalı. Ben de ikisini de kullandım. Mekanik olarak aynı sadece makyaj farkı var zaten.
Sıkıntı çıkarmaya neden müsait olsunlar ki? Sıkıntı çıkarmaya müsait olanları da mevcut ama çok temiz olanları da. Bence temizi bulunabilirse 2. el G27 çok işini görür arkadaşın. Benim de ikisini de deneyimleme şansım oldu. Hem sadelik açısından hem mekanik açısından G27 daha iyi diye düşünüyorum. Hem bütçesi uygun hem çok hoş direksiyon.

Sıkıntı çıkarmaya neden müsait olsunlar ki? Sıkıntı çıkarmaya müsait olanları da mevcut ama çok temiz olanları da. Bence temizi bulunabilirse 2. el G27 çok işini görür arkadaşın. Benim de ikisini de deneyimleme şansım oldu. Hem sadelik açısından hem mekanik açısından G27 daha iyi diye düşünüyorum. Hem bütçesi uygun hem çok hoş direksiyon.
Kötü olmasına kötü değil. Ama çok sağlam dediğimiz şeyler bile bir süre sonra bozulmaya başlıyor. Tam bilmiyorum G27 çıkalı ne kadar oldu ama G29 2014'te çıktı yanılmıyorsam. Yıllardır G27'nin sıfırı yok. Kaç el değiştirmiş, tamir görmüş mü, ne kadar hor kullanılmış gibi soru işaretleri yaşamak yerine 1200 yerine 1400 1500TL verip daha güncel ürün almak daha mantıklı. Mekanik olarak aynı ikisi de. Güncelliği sayesinde G29 belki bir tık öne çıkabilir. Sadelik konusu ise tercih meselesi biraz. Bana kalırsa G29'un sportifliği ; direksiyonun tam yuvarlak olmaması, kırmızı çevirmeli tuş vs gibi özellikler daha güzel geliyor. Arkadaşımız bütçeyi belirtirse daha net konuşabiliriz ama bence bu direksiyonların ikiside zaten bütçesini aşıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı