Nefes Alırken Kalp Batması neye işaret eder?

_serkan_

Centipat
17 yaşındayım. Yaklaşık 4 gündür nefes alırken aniden sol göğüs tarafında (bıçak, batma) ağrı oluyor. Bazen de gün içerisinde hafif hafif ağrıdığı oluyor. Hastaneye gittim ve doktor kalp kapakcığının birisinin hafif geniş yapıda olduğunu söyledi. Sonra sigara kullanı mı, daha önceden hastalık geçirip geçirmediği mi, yakınlarımızda kalp hastalığı olan var mı diye sordu. EKG istedi ve sonuçta "ufak tefek değişiklikler var kan tahlili ve ciğer röntgen istiyorum" dedi. Araştırdım ve akciğer kanseri belirtilerinde nefes alırken batma ve doktorun bu tür sorular sorduğu sonucunu aldım. Düşündüğüm şey olacak diye korkuyorum. Yoksa ben mi abartıyorum bu durumu? Başına böyle bir şey gelen var mı?

O yaşlarda benimde sıkça yaşadığım bir fenomendi yaş ilerledikçe kesildi daha da olmamaya başladı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doktora gideceksin kardeşim. Kardiyolog olduğunu sanmıyorum burada ki olsa dahi bir doktor bile muayene etmeden yorum yapmaz. Buradan alacağın her bilgi hatalı bilgi doktora gideceksin. Bir şey yok derler gitmezsin doktora 2 gün sonra Allah muhafaza. Doktora git.

Öncelikle Akciğer kanserinde, kanser ileri evredeyken semptom verir yani tümör akciğeri geçer ve plevra dediğimiz zara ulaşır ve ağrı oluşturur. Yani içinizi rahat tutabilirsiniz bu konuda. Doktorunuz da daha agresif tetkikler isterdi düşüncesi bu olsaydı, bronkoskopi gibi. Rahat olun yani. Ağrılarınız nedenlerine gelirsek, kalple ilişkili olacağı gibi yeni başlangıçlı olduğu için kas ağrısı olması muhtemel. Ayrıca plöretik bir ağrı tarifliyorsunuz. Bir sürü neden olmakla beraber grafide bir şey çıkmamışsa muhtemelen kas ağrısıdır. Üzerinden 4 gün geçmiş. Ani değişen vital bulgunuz da yok. İçiniz rahat olsun yani.

Stresten de olabilir, dahiliye (iç hastalıklar) ile ilgili de olabilir. Doktora gidebiliyorsan git bence.
Yazdıklarımın hepsi bugün oldu doktor pazartesi gelip gereken tetkikleri vermemi istedi.
Psikolojik olabilir, Nasıl bir hayatın var bilmiyorum ama panik atak hastası iken aynı belirtileri yaşamıştım.
Çok stresli bir hayatım yok. Okul ders ve müzikle uğraşıyorum.

Öncelikle Akciğer kanserinde, kanser ileri evredeyken semptom verir yani tümör akciğeri geçer ve plevra dediğimiz zara ulaşır ve ağrı oluşturur. Yani içinizi rahat tutabilirsiniz bu konuda. Doktorunuz da daha agresif tetkikler isterdi düşüncesi bu olsaydı, bronkoskopi gibi. Rahat olun yani. Ağrılarınız nedenlerine gelirsek, kalple ilişkili olacağı gibi yeni başlangıçlı olduğu için kas ağrısı olması muhtemel. Ayrıca plöretik bir ağrı tarifliyorsunuz. Bir sürü neden olmakla beraber grafide bir şey çıkmamışsa muhtemelen kas ağrısıdır. Üzerinden 4 gün geçmiş. Ani değişen vital bulgunuz da yok. İçiniz rahat olsun yani.
Şu yazınız inanın ki içimi rahatlattı. Çok şiddetli değil ama şuan batma oluyor. Pazartesi günü tekrar gidip kan tahlili ve röntgen istedi ciğerlerime bakacakmış. İnşallah dediğiniz gibidir😊

Bahsedilen şey hemen herkese oluyor. Özellikle daha gençken ve zayıfken daha çok oluyordu. Şimdi çok çok seyrek senede bir falan oluyor. Tam ne olduğunu bilmesemde kaburga sinir sıkışması gibi birşey olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı