Neon balığı nasıl bakılır?

• Konuyu başlatan R9sv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 809

R9sv

Hectopat
Yer
istanbul/pendik
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
cpu: Ryzen 5 2600
gpu: Dual Rx 580 8gb
Meslek
ndmtal Bilişim Teknoloji Alanı
Neon balığı için filtre ve ısıtıcı önerir misiniz ve neon balığı ile uyumlu toprak önerirseniz çok iyi olur ve CO2, gübre takviyesi istemeyen bitki var mı varsa önerirseniz çok iyi olur. Aynı zamanda akvaryum buldum bir tane uyumlu mudur? 4-6 tane neon beslemek istiyorum Eğer bu akvaryum uyumlu değilse önerir misiniz?

Hocam neon tetralar sürü balıklarıdır. En az 6`lı gruplar halinde olması gerekir yoksa strese girerler. Ve bu akvaryum onlar için uygun değil, 10 litre çünkü akvaryum. Her balığa 5 litre öneriliyor ve sizin akvaryumunuzda 2 litre bir balığa. Hocam bütçeniz nedir? Ve canlı bitki olacak mı? Sıvı gübresi olacak mı? Fiyatı söyleyin biz size güzel bir tank yapalım. Bu arada neon balığına filtre ve ısıtıcı gerekir çünkü evin sıcaklığı değişkenlik gösterir ve filtre onların sağlığı için önemli suyu temizliyor ve oksijen eskikliği yüzünden ölebilir.

Balık hobisini bırakalı 3-4 sene oldu. Zamanında 100-200TL'ye rahat 100L akvaryum alınabiliyordu şimdi 220 TL'ye bu akvaryumu görmek üzücü. Önceki konuda bu akvaryum üzerinden konuştum ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bütçenizi yazarsanız f/p bir akvaryum toplanabilir. Önceden sanırım camcıya yaptırınca daha büyük ve daha ucuza alabiliyordunuz şuan nasıl bilmiyorum onu da araştırabilirsiniz.

Hocam neon tetralar sürü balıklarıdır. En az 6`lı gruplar halinde olması gerekir yoksa strese girerler. Ve bu akvaryum onlar için uygun değil, 10 litre çünkü akvaryum. Her balığa 5 litre öneriliyor ve sizin akvaryumunuzda 2 litre bir balığa. Hocam bütçeniz nedir? Ve canlı bitki olacak mı? Sıvı gübresi olacak mı? Fiyatı söyleyin biz size güzel bir tank yapalım. Bu arada neon balığına filtre ve ısıtıcı gerekir çünkü evin sıcaklığı değişkenlik gösterir ve filtre onların sağlığı için önemli suyu temizliyor ve oksijen eskikliği yüzünden ölebilir.

Sadece akvaryum için Max 550 TL ayırabilirim.

Sadece akvaryum için Max 550 TL ayırabilirim.
Hocam bu miktar düşük biraz yani balık 10 TL zaten. 5 tane alsanız 50 TL. İçine 2. el ısıtıcı etti 100 TL. Akvaryumun kendisi 235 TL. Toplam 390 etti. Filtre olarak bu. 450. Kum ve bitki için 100 TL kalıyor fakat bitki alırsak aydınlatmada almalıyız veya yapmalıyız (balıkları eklemek için bakteri kültürü oturması gerektiği için balığı 1 ay alamayacağız zaten yoksa ölürler. toplamda 150 tl ile 2 kg bitki kumu ve bundan iki adet 60 tl. Bitkileri internetten sen bakabilirsin grup halinde 30 tl genelde. 2 tane grup alsan bir gruptan 5-6 tane çıkıyor 60 tl ordan desek 30 tl kalıyor). Bu arada akvaryum için mi 550 TL yoksa akvaryumdaki herşey için mi? Ben herşey için diye anladım eğer sadece akvaryumsa 0 malzemelere yönelebilirim.

Hocam bu miktar düşük biraz yani balık 10 TL zaten. 5 tane alsanız 50 TL. İçine 2. el ısıtıcı etti 100 TL. Akvaryumun kendisi 235 TL. Toplam 390 etti. Filtre olarak bu. 450. Kum ve bitki için 100 TL kalıyor fakat bitki alırsak aydınlatmada almalıyız veya yapmalıyız (balıkları eklemek için bakteri kültürü oturması gerektiği için balığı 1 ay alamayacağız zaten yoksa ölürler. toplamda 150 tl ile 2 kg bitki kumu ve bundan iki adet 60 tl. Bitkileri internetten sen bakabilirsin grup halinde 30 tl genelde. 2 tane grup alsan bir gruptan 5-6 tane çıkıyor 60 tl ordan desek 30 tl kalıyor). Bu arada akvaryum için mi 550 TL yoksa akvaryumdaki herşey için mi? Ben herşey için diye anladım eğer sadece akvaryumsa 0 malzemelere yönelebilirim.
toplam 1300 TL ekipman balık akvaryum yem fln herşey 1300TL max

toplam 1300 TL ekipman balık akvaryum yem fln herşey 1300TL max
Heh şimdi olur hocam ben diziyorum şimdi 5dk ya yazarım.

-Akvaryumu İstanbul`da bulunan her akvaryumcuya sorabilirsin (en uygun olanını seçersin) boyut olarak sen karar verebilirsin. (önerim 40x35x30, 42 litre ediyor buda) Bunu 300-400 arasına yaptırabilirsin uçuk fiyatlı söyleyenler olabilir. (buna kaba hesap 400 TL olsun)
-Aydınlatma olarak Wolfmar Silver Plant modelini öneririm Low-Tech bitkiler için ideal bende kullanıyorum memnunum. 40 cm akvaryum yaptıracaksan 30 cm modelini yani bunu alabilirsin ama şuan burada stok yok Trendyoldaki linkide burda. (buna da kaba hesap 300 TL olsun)
-Isıtıcı olarakta bunu alabilirsin. Bu marka ekonomik marka incelemelerini izleyebilirsin ben almadım bunu (200 TL kabaca)
-Filtre olarak bunu alabilirsin bu güzel işlev yapıyor ve ekonomik. (kabaca 130 TL)
-Kum olarak bunu alabilirsin. 5 kg benim kafamdaki akvaryuma tam gelir. (kabaca 50 TL)
-Bitki seçimini sen karar verebilirsin buradan. Açıklamalarında gereksinimleri falan güzelce yazıyor. Senin araman gereken şey kolay bakılabilir ve hızlı büyüyen olması. Bu videoda önerilen bitkiler var.
-Dekor olarak kök alabilirsin ve taş. burada çok detaylı değil fakat burada ölçüsü ölçüsüne fotoğraflı yazıyor. Bitkiler ve dekorasyon haricinde 1080 TL oldu.

Son düzenleme:
Heh şimdi olur hocam ben diziyorum şimdi 5dk ya yazarım.

-Akvaryumu İstanbul'da bulunan her akvaryumcuya sorabilirsin (en uygun olanını seçersin) boyut olarak sen karar verebilirsin. (önerim 40x35x30, 42 litre ediyor bu da) bunu 300-400 arasına yaptırabilirsin uçuk fiyatlı söyleyenler olabilir. (buna kaba hesap 400 TL olsun)
-Aydınlatma olarak wolfmar Silver plant modelini öneririm Low-tech bitkiler için ideal bende kullanıyorum memnunum. 40 cm akvaryum yaptıracaksan 30 cm modelini yani bunu alabilirsin ama şu an burada stok yok Trendyoldaki linkide burada. (buna da kaba hesap 300 TL olsun)
-Isıtıcı olarak da bunu alabilirsin. Bu marka ekonomik marka incelemelerini izleyebilirsin ben almadım bunu (200 TL kabaca)
-Filtre olarak bunu alabilirsin bu güzel işlev yapıyor ve ekonomik. (kabaca 130 TL)
-K'um olarak bunu alabilirsin. 5 kg benim kafamdaki akvaryuma tam gelir. (kabaca 50 TL)
-Bitki seçimini sen karar verebilirsin buradan. Açıklamalarında gereksinimleri falan güzelce yazıyor. Senin araman gereken şey kolay bakılabilir ve hızlı büyüyen olması. Bu videoda önerilen bitkiler var.
-Dekor olarak kök alabilirsin ve taş. burada çok detaylı değil fakat burada ölçüsü ölçüsüne fotoğraflı yazıyor. Bitkiler ve dekorasyon haricinde 1080 TL oldu.

Hocam hayran kaldım çok güzel anlatmışsınız şelale filtre yerine pipo olur mu?

Hocam hayran kaldım çok güzel anlatmışsınız şelale filtre yerine pipo olur mu?
Hocam ben daha ekonomik diye onu önerdim, bahsettiğimin adı aslında iç filtre ama nedense suyun çıktığı yer şelale gibi olduğundan öyle deniyor. Şelale kendi başına bir filtre türüde neyse. Pipo evet daha uygun gibi görünüyor ama detaylı bakınca parçalı tabiki. Pipo için hava lazım yani hava motoru. Bu ikisini bağlamak içinde hava hortumu. Bu 3`ünü toplayınca benim attığım linkte daha uyguna geldiği için demiştim ama pipo daha iyi olur gerçekten.

Hocam ben daha ekonomik diye onu önerdim, bahsettiğimin adı aslında iç filtre ama nedense suyun çıktığı yer şelale gibi olduğundan öyle deniyor. Şelale kendi başına bir filtre türüde neyse. Pipo evet daha uygun gibi görünüyor ama detaylı bakınca parçalı tabii ki. Pipo için hava lazım yani hava motoru. Bu ikisini bağlamak içinde hava hortumu. Bu 3'ünü toplayınca benim attığım linkte daha uyguna geldiği için demiştim ama pipo daha iyi olur gerçekten.

Pipo filtre ve hava filtreside önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı