NeoTerm ARMv7 için APT repoları

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Elimde eski bir telefon vardı, root atıp NeoTerm kurdum. NeoTerm de son güncellemeyle 32 bit ARM işlemciler için olan dosyaları repo'sundan kaldırmış. Bazı paketleri güncellemem lazım. Çok detaylı olmasa da temel paketleri bulunduran ARMv7 repo'su var mı?

Termux kullanabilirsin. Termux'un kendi repoları var fakat tahminimce sadece Termux ile düzgün çalışacaktır o repolar.

Termux'un Play Store sürümü güncel değil, F-Droid üzerinden kurabilirsin veya F-Droid sitesinden APK indirip kurabilirsin.

Termux kullanabilirsin. Termux'un kendi repoları var fakat tahminimce sadece Termux ile düzgün çalışacaktır o repolar.

Termux'un Play Store sürümü güncel değil, F-Droid üzerinden kurabilirsin veya F-Droid sitesinden APK indirip kurabilirsin.
Telefonda Android 6 var. Termux minimum 7 destekliyor.

Telefonda Android 6 var. Termux minimum 7 destekliyor.
Aşağıdaki konuda r/termux subredditinin moderatörü Android 6 destekleyen eski sürüm APK atmış. Eğer takma ad benzerliği değilse aynı kişi Termux'un GitHub'ta contributoru.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alternatif olarak custom ROM kullanarak daha yeni bir Android sürümüne geçebilirsiniz.

Aşağıdaki konuda r/termux subredditinin moderatörü Android 6 destekleyen eski sürüm APK atmış. Eğer takma ad benzerliği değilse aynı kişi Termux'un GitHub'ta contributoru.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkteki apk ile yükledim. Bu apk yayımlandıktan sonra Termux'un repolarının linki değişmiş. Onları güncelleyeceğim.

Alternatif olarak custom ROM kullanarak daha yeni bir Android sürümüne geçebilirsiniz.
Telefon çok eski ve şu anda kurulu olan custom ROM ile bile kasıyor. Daha yenisini yükelrsem hiç açılmayabilir.

Telefon çok eski ve şu anda kurulu olan custom ROM ile bile kasıyor. Daha yenisini yükelrsem hiç açılmayabilir.
Telefonun marka ve modeli nedir? Belki de custom ROM'da sıkıntı vardır. Ben Snapdragon 800(Bu da 32-bit ARM.) işlemcili telefon ile Android 11 kullanabiliyorum kasmadan.

Linkteki APK ile yükledim. Bu apk yayımlandıktan sonra Termux'un repolarının linki değişmiş. Onları güncelleyeceğim.
Deneyip sonuçları söylersiniz o zaman, merak ettim.

Telefonun marka ve modeli nedir? Belki de custom ROM'da sıkıntı vardır. Ben Snapdragon 800(Bu da 32-bit ARM.) işlemcili telefon ile Android 11 kullanabiliyorum kasmadan.
Bu telefon forumda ilk açılan konulardan birinde geçiyor. Telefon Samsung Wave (S8500). O kadar eski yani. ROM'un linkini bulamadım ama XDA'dan bulduğum kesin.

Bu telefon forumda ilk açılan konulardan birinde geçiyor. Telefon Samsung Wave (S8500). O kadar eski yani. ROM'un linkini bulamadım ama XDA'dan bulduğum kesin.
Bu telefonlar Bada işletim sistemini kullanıyor diye hatırlamıştım, doğru hatırlamışım. Android kurmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Bu telefonlar Bada işletim sistemini kullanıyor diye hatırlamıştım, doğru hatırlamışım. Android kurmak ne kadar mantıklı bilemiyorum.
Telefon zaten çok eskiydi. Ben de boş boş durcağına üzerinde deneyler yapayım dedim. Ciddi kullanım olmayacağı için kasması sorun değil. Bu arada Termux eski paketlerin olduğu repoları da silmiş. Maalesef olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı