Nerede çalışmalıyım?

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sizinle kafamın çok karışık olduğu bir konu paylaşmak istiyorum, lise mezunuyum iş konusunda çok karasız kaldım 26 yaşına girdim yeni ve sürekli bir işe girmem lazım, aklımda 3 tane iş var özel güvenlik kursuna gidip özel güvenlik olmak var, fabrika var bir de karayollarını düşündüm sizce en sağlıklısı hangisi olur? Evlilik vsde var bir yerlerden başlayıp ilerlemem gerekiyor daha önce mağazada vs çalıştım at baktım seyislik bu iş gibi değildi hobi gibiydi ama çok iyi anlıyorum yapabiliyorum pizzacıda çalıştım gibi gibi ama onlar geçici işler. Önerilerinizi bekliyorum kafam çok allak bullak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sizinle kafamın çok karışık olduğu bir konu paylaşmak istiyorum, lise mezunuyum iş konusunda çok karasız kaldım 26 yaşına girdim yeni ve sürekli bir işe girmem lazım, aklımda 3 tane iş var özel güvenlik kursuna gidip özel güvenlik olmak var, fabrika var bir de karayollarını düşündüm sizce en sağlıklısı hangisi olur? Evlilik vsde var bir yerlerden başlayıp ilerlemem gerekiyor daha önce mağazada vs çalıştım at baktım seyislik bu iş gibi değildi hobi gibiydi ama çok iyi anlıyorum yapabiliyorum pizzacıda çalıştım gibi gibi ama onlar geçici işler. Önerilerinizi bekliyorum kafam çok allak bullak.

Hocam BİM de falan kasiyer olabiliyorsan olursan iyi olur bence yazın klima kışın klima.

Hocam karayolları çok zor olur yazın güneşin altında kavrulursunuz.

Operatörlük kurslarına katıl ve Karayollarına başla. Umarım ağır vasıta ehliyetin var. İş araçları operatörleri iyi kazanıyor. Diğer işlerde, aileden kalma bir yan gelir (Kira gibi ) yok sa, zor geçinirsin.

Hocam BİM de falan kasiyer olabiliyorsan olursan iyi olur bence yazın klima kışın klima.

Kasiyerde sağlam olman gerekir yaşadığım yerde çalışan kasiyeri şehrin en ucuna atamışlar ondan zor ve maaşları da az düşük diye biliyorum.

Karayolları devlete bağlı. Yorucu gibi gözükse de fabrikadan daha iyidir. Özel güvenlik işi rahat ama hep düşük maaş, gecesi gündüzü belli değil, işten çıkarılsan yerine çok rahat eleman buldukları için her türlü üzerine gelirler. Karayolları daha iyi gibi.

Girebiliyorsan cam sanayi, şişe-cam, coca cola gibi fabrikalara gir. Şartları güzel. Yani büyük kurumsal yerleri tercih et fabrikalarda. Devlete, belediyeye girme imkanın varsa ilk tercihin bunlar olsun tabi.

Özel güvenlik biraz daha rahat olur sadece fabrika başında beklersiniz ama diğerleri daha yorucu olabilir.

Rahatlığından ziyade sağlam iş istiyorum biraz da güvenlikte bekliyorsun boş boş zaman nasıl geçer onu da bilmiyorum :D

Kasiyerlik yapamam maalesef hesap kitap işinden anlamam ve nefret ederim.

Operatörlük kurslarına katıl ve karayollarına başla. Umarım ağır vasıta ehliyetin var. İş araçları operatörleri iyi kazanıyor. Diğer işlerde, aileden kalma bir yan gelir (kira gibi ) yok sa, zor geçinirsin.

Ağır vasta ehliyetim yok lakin abim bir dönem karayollarında b ehliyetle şoförlük yapmıştı onun gibi bir iş var mıdır acaba maalesef yan gelir yok.

Kasiyerde sağlam olman gerekir yaşadığım yerde çalışan kasiyeri şehrin en ucuna atamışlar ondan zor ve maaşları da az düşük diye biliyorum.

Dediğim gibi üstte kasiyerlik hiç yapamam hesap kitap 0

Karayolları devlete bağlı. Yorucu gibi gözükse de fabrikadan daha iyidir. Özel güvenlik işi rahat ama hep düşük maaş, gecesi gündüzü belli değil, işten çıkarılsan yerine çok rahat eleman buldukları için her türlü üzerine gelirler. Karayolları daha iyi gibi.

Karayolları aklımda şimdilik sağ olun.

Girebiliyorsan cam sanayi, şişe-cam, Coca-Cola gibi fabrikalara gir. Şartları güzel. Yani büyük kurumsal yerleri tercih et fabrikalarda. Devlete, belediyeye girme imkanın varsa ilk tercihin bunlar olsun tabii.

Bakınacağım çok sağ olun.

Geri
Yukarı