Nescafe zararlı mı?

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Nescafe nin katkı maddeleri yüzünden zararlı olduğunu biliyorum ancak merak ettiğim 3 ü 1 aradalar değil nescafe gold gibi 200 gr. lik paketlerde satılanlar. İçindekiler kısmı yok. Bu katkı maddesi olmadığına mı işaret. Coffe Mate de kullanmıyorum sütlü içiyorum. Günde 1 bardak içiyorum kafeinde de sorun yok. Öyle ise neden hala zararlı anlamış değilim. Solvent filan koyacakları yok :p

Almanya'da gördüğüm bir habere göre kahve zararlıdır. Keyif için arada bir içilebilir fakat bağımlısı olmamalı ve abartmamalıyız.

Nescafe nin katkı maddeleri yüzünden zararlı olduğunu biliyorum ancak merak ettiğim 3 ü 1 aradalar değil nescafe gold gibi 200 gr. lik paketlerde satılanlar. İçindekiler kısmı yok. Bu katkı maddesi olmadığına mı işaret. Coffe Mate de kullanmıyorum sütlü içiyorum. Günde 1 bardak içiyorum kafeinde de sorun yok. Öyle ise neden hala zararlı anlamış değilim. Solvent filan koyacakları yok :p

Katkı maddesi filan yok diye düşünüyordum ama. Aşırı tüketimi zararlıdır Su bile aşırı tüketilince zehirler.
"Maltodekstrin, kahve beyazlatıcısı (38%) [glukoz şurubu, tam hidrojenize bitkisel yağ (palm), asitliği düzenleyici (dipotasyum fosfat, sodyum polifosfat, trisodyum sitrat, pentasodyum trifosfat), süt proteini, emülgatör (yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, yağ asitlerinin mono ve digliseritlerinin mono ve diasetil tartarik asit esterleri), aroma vericiler (krema ve süt)], çözünebilir kahve, kıvam arttırıcı (akasya gamı), aroma vericiler, topaklanmayı önleyici (silikon dioksit), tuz."
Bence fazla tüketmezsen sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı