Nestle neden sevilmiyor?

mutlu pide

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer AN515-55 / RTX 3050 / 16 GB 2933 MHz RAM / i3 10300H
Direkt mesaj yazmak yerine okusanız sevinirim.

Yabancı sitelerde Nestle'yi seven hiç görmedim. Herkes nefret ediyor. Neden nefret ettiklerini bilmiyorum. Bildiğim tek suyla ilgili kötü şeyler yapıyorlarmış (çalmak gibi) ama onu da tam bilmiyorum. Bilen var mı?

Birçok kişi aynı şeyi yazmış. O yüzden açıklık getireyim. Olay tadının kötü olması, daha lezzetli alternatifleri olması falan değil. Çevreye ve insanlığa yaptıkları kötülükler yüzünden sevilmiyor.

Edit: Bir kaynak buldum sorum hakkında. Çevirebilseniz çok iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı sitelerde Nestle'yi seven hiç görmedim. Herkes nefret ediyor. Neden nefret ettiklerini bilmiyorum. Bildiğim tek suyla ilgili kötü şeyler yapıyorlarmış (çalmak gibi) ama onu da tam bilmiyorum. Bilen var mı?

Nestle onlarda bizim A101'deki Xroll çikolata. Onlar genelde Toblerone ve Milka gibi markaları tüketiyorlar.

Sen A101'deki veya BİM'deki fazla kaliteli olmayan ürünleri seviyor musun? Onlar da öyle. Kalitelisi varken neden daha az kaliteliyi tercih edelim diyorlardır.

Evet biliyorum da neden sevilmiyor işte?

Bunu şöyle açıklayalım. Size iki adet bedava çikolata verilecek ama birini seçebilirsiniz. Çikolatalar 1. Xroll 2.si Milka. Siz hangisini seçerdiniz? Bu konuyu böyle düşünün.

Çünkü yurt dışında çok daha kaliteli ürünler var birkaç örnek vermek gerekirse
Cadbury
Hershey's
Ritter Sport
Vs gibi.

Sen A101'deki veya BİM'deki fazla kaliteli olmayan ürünleri seviyor musun? Onlar da öyle. Kalitelisi varken neden daha az kaliteliyi tercih edelim diyorlardır.
Asıl neden onlar değil. Daha iyi alternatifler olmasından değil. Çok araştıramadığımdan Nestle nefreti adına kurulmuş bir subredditin ismini vereyim.

r/F*ckNestle. Umarım ban yemem.
Bunu şöyle açıklayalım. Size iki adet bedava çikolata verilecek ama birini seçebilirsiniz. Çikolatalar 1. Xroll 2.si Milka. Siz hangisini seçerdiniz? Bu konuyu böyle düşünün.
Olay o değil. Birleşmiş mesaja yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı