Çözüldü Net bir şekilde ekran görüntüsü alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

igdlacc

Hectopat
Arkadaşlar ben "lightshot" programını kullanıyorum, herhangi bir yeri ekran görüntüsü aldığımda kalitesi düşük oluyor, mesela telefonda öyle değil, fazla yaklaştırsam bile görüntü o kadar bozulmuyor. Fakat bilgisayarda ekran görüntüsü aldığımda en ufak yakınlaştırmamda görüntü bozuluyor, pikselleri sayıyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sebebi telefon ekranları 300-400 PPI iken, bilgisayar ekranlarının en fazla 150-160 PPI olması olabilir. ( o da 4K çözünürlükte, 1080P ekranlar genelde 100 PPI civarı olur. )

Yani siz telefondan alınan bir görüntüyü istediğiniz kadar yakınlaştırın, arayüz ölçeği çok büyük olduğu için bulanıklık göremezsiniz.
Kendi klavyenizde bulunan Print Screen tuşu ile alıp, Paint'e yapıştırabilirsiniz. Uzun bir yol ancak ben Advanced System Care kullanıyordum ve onun SS alma özelliği vardı, iş görüyor.

Sebebi telefon ekranları 300-400 PPI iken, bilgisayar ekranlarının en fazla 150-160 PPI olması olabilir. ( o da 4K çözünürlükte, 1080P ekranlar genelde 100 PPI civarı olur. )

Yani siz telefondan alınan bir görüntüyü istediğiniz kadar yakınlaştırın, arayüz ölçeği çok büyük olduğu için bulanıklık göremezsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı