Net User'da çıkan "SUPPORT3a_85ds4" virüs mü?

EmreSploit

Hectopat
Yer
Seungryong Vadisi
Arkadaşlar dün akşam Windows XP ISO dosyası indirdim farklı bir siteden. Antivirüs programı virüs uyarısı ve benzeri bir uyarı göstermedi ben de bu yüzden güvendim. İndirdikten sonra kurdum.
Kurduktan sonra bunlar oldu:
İnternet çok yavaşlamıştı ben de bir kontrol edeyim amaçlı kurduğum Windows XP'de CMD'ye net user yazdım. Çıkan şey SUPPORT3a_85ds4 böyle bir şeydi. Trojan olduğunu anladım ama çok saçmaydı Antivirüs programı herhangi bir uyarı vermemişti.

2 dakikadan fazla olmamıştı Windows XP'yi kuralı nasıl bulaştı diyorum hemen kendi PC'mi bir kontrol ettim. Çıkan sonuçlar bunlar ve tarama yazarken CMD'ye net user yazdım ve çıkan ekran görüntüsünü koydum ne yapmalıyım? Şüpheli dosyaları da koydum mesele her yere tr-TR adlı dosya geldi ilk defa gördüm zararlı mı? İster istemez Antivirüs karşılaştırması da yaptık. Kimi algıladı kimi algılayamadı.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

hata.PNGwindows defender.PNGadw cleaner.PNGbilinmemekte.PNGbilinmiyor.PNGbunlar ney.PNGbunlardan biri.PNGbunlardan biri 2.PNGhitman pro.PNGtrojan mi.PNGtr ve tr dosyaları.PNGzararlı.PNGmalwarebytes.PNGşüpheli bir tane daha.PNGsüpheli 2.PNGşüpheli bir tane daha.PNGdosya 2.PNG360 ts.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows XP' li bilgisayarınızda herhangi bir virüs taraması yaptınız mı?

Kendi bilgisayarınızda bir sorun olduğundan şüpheliyim. Son resimde, trojan olarak algıladığı dosya hariç hepsi temiz gösteriyor. İlk resime aldanmayın, 360TS' nin HIPS özelliğinden dolayı öyle bir uyarı alıyorsunuz.

Adsız.png

Son resimde bulduğu dosyayı Virüstotal' e yüklemenizi tavsiye ederim.

Windows XP' li bilgisayarınızda herhangi bir virüs taraması yaptınız mı?

Kendi bilgisayarınızda bir sorun olduğundan şüpheliyim. Son resimde, trojan olarak algıladığı dosya hariç hepsi temiz gösteriyor. İlk resime aldanmayın, 360TS' nin HIPS özelliğinden dolayı öyle bir uyarı alıyorsunuz.

Eki Görüntüle 408010

Son resimde bulduğu dosyayı Virüstotal' e yüklemenizi tavsiye ederim.
Virüs total'e yükleyemedim çünkü silmiş zaten o dosyayı.
CMD üzerine komut yazarak zararlı anlaşılmaz. Bu arada 360 Security yazılımının yanlış tespitleri olabiliyor. Başka bir AV ile tarayın.
Fotoğraflara bak, 4 tane AV ile taradım:
  • Malwarebytes temiz
  • Hitman Pro temiz
  • ADW cleaner temiz
  • 360'te bir tane trojan
  • Windows Defender temiz

@EmreSploit
Gördüm. 4 tane AV demişsiniz ama AdwCleaner sadece reklam yazılımı temizleme aracı. Malwarebytes ve Hitman Pro ise antimalware ürünleri. Windows Defender yazılımı da veritabanı ve koruma olarak zaten çok iyi değil. Yani sadece buna göre AV olarak bir 360 Total Security ve Defender ile taratmışsınız.

XP orj. iso olmaması bu durumlara yol açabilir. Resimlerde sadece debug klasöründe tespiti gerçekten zararlı olabilir diğerleri sistem dosyalarına erişim yaptığınız için konsol üzerinden bazı yetersiz AV'ler bunu zararlı girişimi olarak algılayabiliyor. Dediğimin dışında bir sorun yok. İSO taramakla da zararlı var mı her zaman anlaşılmaz.

@EmreSploit
Gördüm. 4 tane AV demişsiniz ama AdwCleaner sadece reklam yazılımı temizleme aracı. Malwarebytes ve Hitman Pro ise antimalware ürünleri. Windows Defender yazılımı da veritabanı ve koruma olarak zaten çok iyi değil. Yani sadece buna göre AV olarak bir 360 Total Security ve Defender ile taratmışsınız.
360 yanlış algılayabiliyor dedikten sonra Comodo Internet Securty indirdim, o da temiz dedi.
XP orj. iso olmaması bu durumlara yol açabilir. Resimlerde sadece debug klasöründe tespiti gerçekten zararlı olabilir diğerleri sistem dosyalarına erişim yaptığınız için konsol üzerinden bazı yetersiz AV'ler bunu zararlı girişimi olarak algılayabiliyor. Dediğimin dışında bir sorun yok. İSO taramakla da zararlı var mı her zaman anlaşılmaz.
Comodo Antivirüs şu an yeterli midir sizce veri tabanı ve diğer özelliklere göre?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 57
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı