Netflix 1080p'de takılıyor

Alper P

Kilopat
Yer
Balıkesir/Altınoluk
Daha fazla  
Meslek
PHP Geliştirici
Merhaba. Netflix'te 1080p film veya dizi izleyebilmek için Microsoft Edge'de donanım hızlandırma seçeneğinin açık olması gerekiyor bu seçenek kapalıysa 720p üzerine çıkamıyor.

Bende şöyle bir sorun var ben donanım hızlandırmayı açtığımda içerik 1080P'ye geçtiği an 3, 5 saniyede bir donmalar oluyor. 720P'de çalışırken sorun yok 1080P'ye geçtiği an donmalar başlıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyordur acaba bilgisi olan var mı?

Donanım;
Ekran kartı: RTX 3070.
İşlemci: Intel i7 8700K.
RAM: 16 GB 3200 MHz.

İnternet hızınız nedir?
İnternet hızından kaynaklı donma değil, video kasıyor gibi oluyor.

Firefox için şu eklentiyi buldum: Netflix 1080p – Get this Extension for 🦊 Firefox (en-US)
Bu eklentiyi kurduktan sonra Firefox ile açtığımda 1080P sorunsuz şekilde açıldı. Donanım hızlandırmayı açınca neyi tetikliyorsa encode etme işleminde sıkıntı yaşıyor sanırım.

Merhaba. Netflix'te 1080p film veya dizi izleyebilmek için Microsoft Edge'de donanım hızlandırma seçeneğinin açık olması gerekiyor bu seçenek kapalıysa 720p üzerine çıkamıyor.

Bende şöyle bir sorun var ben donanım hızlandırmayı açtığımda içerik 1080P'ye geçtiği an 3, 5 saniyede bir donmalar oluyor. 720P'de çalışırken sorun yok 1080P'ye geçtiği an donmalar başlıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyordur acaba bilgisi olan var mı?

Donanım;
Ekran kartı: RTX 3070.
İşlemci: Intel i7 8700K.
RAM: 16 GB 3200 MHz.

Opera GX'i de deneyebilirsiniz, gayet kullanışlı.

Microsoft Store'dan Netflix uygulamasını indirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı