Netflix 4K Çözünürlük Sorunu

Hüseyin42

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
İlk defa netflix kullanıyorum. Arkadaşlarımın aile hesabına ortak oldum. Ayarlardan kaliteyi en yüksek seçmeme rağmen hiç 4K görüntü veriyor gibi gelmedi. Acaba belli başlı 4K filmler mi var? Görüntü kesinlikle kötü değil ama youtube üzerindeki 4K görüntüler gibi beklediğim için pek tatmin olmadım.
-İnternet hızım 24 megabit. Yüksek ayarda izlerken hiç takılma olmuyor.
-Facebook gruplarında monitörümün 4K olması söylendi. Amd'nin yazılımından 4K ölçekleme yaptım değişiklik olmadı.(RX 570)
-Microsoft edge ve netflix uygulamasından denedim. Sonuç aynı. Denediğim dizi ve filmler: Arifv216, La case de papel, Organize işler:sazan sarmalı.

Screenshot (1).png

fdg.PNG

Her film 4K çözünürlükle izlenmez. Çünkü Netflix üzerinde her film aynı çözünürlükle yayınlanmıyor. Yanılmıyorsam izlediğiniz film 720P yayınlanıyor. 4K yayınlı olan filmleri sadece 4K çözünürlükle izleyebilirsiniz. Netflix'in çoğu filmi 4K. Onları izleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı