Netflix Netflix Standart Paketinde Görüntü Kalitesi Çok Kötü

RyseTheCrazy

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar Netflix'in standart planını kullanmaktayım ve 4 gündür görüntü kalitesi 1080 olmuyor, olsa bile aniden geri düşüyor hemen gerekli screenshotları göstereyim.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

İşte benim anlamadığım noktada burada. İnternetim 1080p'yi kaldırabilecek bir hız verebilirken ve televizyonum 1080p destekleyen bir 4K televizyonken nasıl oluyor da ben 1080 izleyemiyorum? Netflix Support'la görüştüm pek yardımcı olamadılar. Netflix'in sitesinden yürütme ayarını Yükseğe aldım. Ve hatta Google Chrome üzerinden Netflix 1080p uzantısını ekleyip görüntü kalitesini 1080'e aldım oldu fakat player ileriki görüntüleri yükleyemedi sanki İnternet hızım yetmiyormuş gibi. Yani Netflix'e bile 14 Mbps hız ulaşabiliyorsa nasıl Full HD olmuyor? Bilen varsa ilgilenebilir mi teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu sorunu Türkiye'de birçok kişi yaşıyor. Sorun büyük ihtimal ISP'den kaynaklı. Belki bandwidth throttling yapıyorlardır. Çünkü TT, Turkcell/SOL vs. kullanan bazı aboneler sorun yaşıyorken, bazıları sorun yaşamıyor. Şahsen öyle bir sorun yaşamıyorum.

İşin özeti bu olabilir:

b.png

Ethernet ile 45Mbps civarı, Router'a uzak kalan TV'den de 22Mbps civarı alabiliyorum. Görüntüde de bir sorun yok. TV'nin kumandasında Info tuşu varsa, Netflix'te içerik oynatırken ona basarak, anlık oynatılan değerleri ve kullanılan hızı görebilirsiniz.

fast.png

Fast.jpg
Bende Temel paket var Tv, Pc veya tablette izliyorum görüntü herzaman çok iyi oluyor. 1080p mi 720p mi yazmıyor ancak çok net bir şekilde izliyebiliyorum. Net hızım 35 Mbps.

Uygulama üzerinden dener misiniz?
Denedim hocam telefon hariç tüm platformlardan test ettim.
Bende Temel paket var Tv, Pc veya tablette izliyorum görüntü herzaman çok iyi oluyor. 1080p mi 720p mi yazmıyor ancak çok net bir şekilde izliyebiliyorum. Net hızım 35 Mbps.
Temel paketse büyük ihtimalle 480p izliyosunuzdur televizyonda kumandanızın info tuşuna basarak çözünürlüğü öğrenebilirsiniz benim çözünürlük hep düşüp yükseliyor oda ayrı bi sorun

Denedim hocam telefon hariç tüm platformlardan test ettim.

Temel paketse büyük ihtimalle 480p izliyosunuzdur televizyonda kumandanızın info tuşuna basarak çözünürlüğü öğrenebilirsiniz benim çözünürlük hep düşüp yükseliyor oda ayrı bi sorun
PC'de Microsoft Store'Da bulunan versiyonunda da test ettiniz değil mi? Eğer test ettiyseniz bir de başka internetten test eder misiniz?

Dostum aslında hızın 720p destekler ama 1080p'den net emin değilim. İndirip izlemeyi denesene?
Hocam TV'den izlemek istiyorum ben TV'yi zaten İnternet uygulamaları için satın aldım.
PC'de Microsoft Store'Da bulunan versiyonunda da test ettiniz değil mi? Eğer test ettiyseniz bir de başka internetten test eder misiniz?
Evet Microsoft Store'daki uygulamasından test ettim ama maalesef. Başka bir internetten test etmeyi deneyeceğim ama telefon internetim dahil çevremde 1080p kaldıran bir internet yok sanırım.
TV Uygulamasına gelen İnternet hızı bu şekilde. Ve ben açıkçası bu sorunun Netflix'in serverlarından kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım ama arkadaşlarımda böyle bir sorun yok.

Dosya Ekleri

• 20190715_213500.jpg
    20190715_213500.jpg
    713 KB · Görüntüleme: 133
Hızınız sabit kalsa yeter ama dalgalanıyor demek ki.
Kablonet, uydu internet ve fiber internet daha stabil bu konuda.
Sizden başka internete girip video izleyen var mı o esnada? Varsa onlar da hızı bölüşüyor.

Hızınız sabit kalsa yeter ama dalgalanıyor demek ki.
Kablonet, uydu internet ve fiber internet daha stabil bu konuda.
Sizden başka internete girip video izleyen var mı o esnada? Varsa onlar da hızı bölüşüyor.
TV Wi-Fi çekiyorum Ethernet kablosu çektiğimde İnternet hızı bilakis 0.056 MBps'ye falan düşüyor ama PC'de Ethernet kablosu olmasına rağmen PC'de de durum aynı W10 Uygulamasından bir içerik indirmeyi deneyeceğim eğer yine yavaş indiriyorsa bana kalırsa Netflix'te sorun var.
Ve evet Windows 10 Uygulamasında da içerikleri yavaş indiriyor 709 MB'lık bir içeriği indirmeye çalıştım ve çok yavaş ilerledi bar.

TV Wi-Fi çekiyorum Ethernet kablosu çektiğimde İnternet hızı bilakis 0.056 MBps'ye falan düşüyor ama PC'de Ethernet kablosu olmasına rağmen PC'de de durum aynı W10 Uygulamasından bir içerik indirmeyi deneyeceğim eğer yine yavaş indiriyorsa bana kalırsa Netflix'te sorun var.

Direk Netflix üzerinde yaptığınız testte aldığınız 14 mbps 1080p videoları izlemek için gayet yeterli bir değer. Ayrıca farklı cihazlarda da aynı sorunu yaşıyor olmanız, hepsinin aynı anda sorunlu olma ihtimali düşük olduğundan sorunun kaynağı olarak bence de Netflix'i işaret ediyor.

Örneğin youtube'da 1080p videoları rahatlıkla izleyebiliyor musunuz? Eğer izleyebiliyorsanız, Netflix ile tekrar görüşmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı