Netflix Türkiye İçin İlk Sansür Uygulandı

Geçmiş olsun arkadaşlar. RTÜK'e çok şey yazmak istiyorum ama 1 ay ban yemek istemem.

"Lanet olsun adamım, hay senin o tatlı canına" dublajlı dönemi geri dönüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hep bu badem bıyıklılar yüzünden. Kasada para kalmayınca Netflix'e saldırdılar. Arkalarında da hayatlarında hiçbir şeyi doğru düzgün yaşayamamış, senin benim de yaşamamı istemeyen güruh...

Netflix'e sansür gelsin... Kardeşim sen hayatında para verip Netflix aboneliği bile almadın. Kullanıcı adını ve şifreni girip içeriyi görmedin bile. Ama benim istediğimi izlerken senin ancak sana verileni izlemek zorunda olman seni çok rahatsız etti değil mi?

Bir gün seninle aynı havayı solumayacağımdan dolayı o kadar mutluyum ki...

Netflix'e sansür gelsin... Kardeşim sen hayatında para verip Netflix aboneliği bile almadın. Kullanıcı adını ve şifreni girip içeriyi görmedin bile. Ama benim istediğimi izlerken senin ancak sana verileni izlemek zorunda olman seni çok rahatsız etti değil mi?
Aynen öyle, kime ne zararı var benim izlediğimden! Tutturmuşlar sansür de sansür diye. Sansür gelince toplumumuzdaki ahlak sorunu çözülecek mi?

Dertleri para ve zaten bozulmuş olan ahlakımızı daha da bozmak. Başka bir şey değil. Netflix Türkiye'de şube açsın da ben de parasını alayım bir güzel, çatır çutur harcayayım, televizyondaki kafa kesme sahnelerine maruz bırakayım, çocuk evliliklerini ve tacizi çocukların gözlerinin önüne sereyim, "Bunların hepsi algı, Ameriga bizi kiskaniyi" diyenlerin haberlerine maruz bırakayım diyorlar.

RTÜK'ün yaptığı tıpkı şey gibi bir şey: Ben düşük not alıyorum sen neden almıyorsun veya ben veganım sen neden et yiyorsun gibi.

Bunlar zaten hiçbir zaman ne Uber, ne Netflix, ne Paypal ne de Wikipeida gibi bir şey üretebilir. Bunlar ancak var olan hizmetleri vergiye bağlar, engeller, ya da sansür getirir. Bunlardan bir cacık olmaz.

Bunlar zaten hiçbir zaman ne Uber, ne Netflix, ne Paypal ne de Wikipeida gibi bir şey üretebilir. Bunlar ancak var olan hizmetleri vergiye bağlar, engeller, ya da sansür getirir. Bunlardan bir cacık olmaz.
Fark ettiniz mi ?
Başarılı ilerleyen şeyleri durdurmaya çalışır gibi halleri var.

Olan bir şeyi vergiye bağlayıp kendi halkını sömürmek varken neden bir şeye para harcayıp uluslararası alanda satsınlar ki? Birinde hazır olanı sahipleniyorsun. Birinde emek harcayıp kendi markanı yaratıyorsun. Kendi markanı oluşturmak gibi saçma bir şey olabilir mi (?)

Hep bu badem bıyıklılar yüzünden. Kasada para kalmayınca Netflix'e saldırdılar. Arkalarında da hayatlarında hiçbir şeyi doğru düzgün yaşayamamış, senin benim de yaşamamı istemeyen güruh...

Bir gün seninle aynı havayı solumayacağımdan dolayı o kadar mutluyum ki...
Ama Netflix'te gayler öpüşüyor :( Bizim kültürümüzde böyle bir şey var mı :(
Tabii tabii, "fake" haber (!).

Al sana kanıt:

Bilgisayarımdan VPN'siz bir şekilde Netflix uygulamasından aldım bu sahneyi. Bu da mı yalan?

Eki Görüntüle 442960

Bu da telefonumdan aldığım bir ekran görüntüsü:

Eki Görüntüle 442963

Over the Garden Wall. Aynı şekilde "Behzat Ç."de de sansür olduğu söyleniyor ama izlemedim.
Netflix açıklama yaptı biz içeriğe hiçbir şekilde müdahile etmedik diye. Yapımcı ile alakalı bir durum.

Sansür yok, şimdilik yok.

Sonradan sadece fragmanlarda değişiklik (sansür) olacağını açıkladı ama içerik ile ilgili bir sansür henüz yok. Ben de hiç denk gelmedim bu güne kadar. Aktif olarak Netflix kullanıyorum.

Bunu size nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

Ülkenin özeti budur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı