Netflix ve YouTube görüntü kalitesi düşüyor

Arif şimsek

Hectopat
Merhaba, Netflix ve YouTube izlerken görüntü kalitem sürekli olarak düşüyor yani 1080 720 480 diye aşağı doğru gidiyor. Elle müdahale yapmam sonucu istediğim kalitede izliyorum ancak bunu Netflix'te yapamıyorum çünkü videodan çıkıp ayarlara girip tekrar videoya dönersem aynı şey oluyor.
Garip olan ise evde aynı interneti kullanan bilgisayarlarda öyle olmaması. Benim bilgisayarda izliyorum görüntü sürekli düşüyor ama benimkini kapatıp diğerine geçince akıyor yani.
Bilgisayarın neyinde problem var acaba bilgisi olan varsa çok teşekkür ederim.

Merhaba, Netflix ve YouTube izlerken görüntü kalitem sürekli olarak düşüyor yani 1080 720 480 diye aşağı doğru gidiyor. Elle müdahale yapmam sonucu istediğim kalitede izliyorum ancak bunu Netflix'te yapamıyorum çünkü videodan çıkıp ayarlara girip tekrar videoya dönersem aynı şey oluyor.
Garip olan ise evde aynı interneti kullanan bilgisayarlarda öyle olmaması. Benim bilgisayarda izliyorum görüntü sürekli düşüyor ama benimkini kapatıp diğerine geçince akıyor yani.
Bilgisayarın neyinde problem var acaba bilgisi olan varsa çok teşekkür ederim.
Başka bir tarayıcı ile izlemeyi dener misin?

Netflix bilgisayar sürümünde en yüksek kaliteyi kendi uygulaması ve Edge tarayıcısı ile sunuyor. Uygulaması uzun süredir güncelleme almadığından, işe yaramaz diyebilirim. Bir sürü sorunu var ve hantal. Edge tarayıcısı üzerinden Netflix izlemenizi öneririm. Hatta tamamen Edge tarayıcısına geçmenizi de öneririm.

Geri
Yukarı