Netflix Netflix'in tarayıcılarda 1080p çözünürlüğü desteklememe saçmalığı

Edward Meechum

Hectopat
Fotoğrafta gördüğünüz gibi Netflix tarayıcılarda sadece 720p ve 4K çözünürlüklerini destekliyor. Bu da yetmezmiş gibi 1080p sağlayan tek şey Windows 8'in Netflix uygulaması. Ben 1080p izlemek için 40 lira verirken PC gibi bir cihazda 1080p izleme imkanımın olmaması çok ilginç bir durum bence.

1627082654479.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf bu yüzden Netflix uygulamasını kullanıyorum ama maalesef çok kötü güncellenmiyor. Edge'de ise sıkıntılar var, 2 yıldır aynı mevzu. Netflix teknik ekibine bağlanıp sorduğumda hala çözmeye çalıştıklarını öğrendim. 2 yıldır düzeltilemiyor resmen. Netflix uygulamasını da güncellemiyorlar.

Microsoft Edge ve Netflix Windows 10 uygulamasında 1080p kullanabiliyorsunuz. Oradaki tabloda en fazla verilebilen çözünürlük yazıyor.

Ben de Netflix olsam düzeltmem. İsmim çıkmış bir kere Netflix'i olanı havalı zanneden insanlar var. Niye uğraşayım? Gerçekten saçma ama benim için bir sorun değil pek etkilemiyor beni.(480P'de izliyorum genelde.)

Kalite farkının sebebi bitrate farkı. Netflix'te 1080p izlesem bile görüntü çamur gibi olabiliyor.

Netflix istediği kadar 4K desin açın youtube'da 4K çekilmiş videoları izleyin birde Netflix'de 4K olduğunu iddia ettiği filmlere bakın alakası yok. Sistemleri yetsin diye kalitesiz halde yüklüyorlar.

Geri
Yukarı