Netflix'in Türkiye'den çekiliceği iddia ediliyor

Gazeteci cüneyt özdemir'in attığı tweete göre Netflix'le restleştiklerini ve Türkiye'den çekileceğini iddia ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya eşcinsellik bahane. Gündem değiştirme çabası. Eğer çocukları çok düşünüyorlarsa netflix'e tc kimlik no ile üyelik gelir ve böylece tamamen engellenemese de çocukların belli dizileri izlemesi engellenir. Tabii bazı kişiler anne ve babasının tcsini kullanır fakat en azından kapatmaktan daha iyi bir seçenek. Bana kalsa bunu da istemem de maalesef yasak elma gibi dizilere rtük karışmazken netflix gibi her isteyen kişinin erişemediği platforma karışmaları şaka gibi. Milleti bu kadar çok düşünüyorlarsa önce tv'ye müdahale etsinler.

Türkiye de çekilen dizilere mi bir karışma var yoksa genel olarak tüm diziler için mi bir durum söz konusu? Bu karmaşık bir durum galiba.

Ayrıca Türkiye de kaç yıl diğer ülkelerin çoğuna oranla daha ucuz bir fiyatlandırma yapıyorlarmış ve yanı sıra ücretsiz deneme üzerinden suistimaller kaç zaman boyunca sürdü. Durum böyleyken Netflix kâr ettiyse bu bir başarıdır. Uzlaşmaya varılabilir.
Tüm diziler için. Yani Netflix'i, Türkiye'de izleyemeceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sabah programları ve etkisi :) Üstelik 7 den 70'e herkesin bir kumanda uzağında.

Ekrana baktım ve kahkaha attım, olamaz dizide gay var ben de hemen cinsel yönelimimi değiştirmeliyim.

Konu sadece eşcinsellikle alakalı değil. İnsanların hangi fikirleri lanetlemesi gerekip, hangi fikileri desteklemesi gerektiğini alttan alttan işliyorlar. Bu süreç kısa zamanda sonuç verecek bir olgu zaten değil. 50 yıl önce toplumda etik dıışı görünen şeyler bu gün aksini düşünmek farklı tepkilere sebep oluyor. Bu yönde çalışma yapmanın adı toplum mühendisliğidir. Sosyal medyada duyduğun hazır kalıpları her yere yazarak şirin olmuyorsun. Kendi fikirlerini üret.

Cüneyt Özdemir clickbate habercilik örneklerine bir tanesini daha eklemiş. Netflix'in kapanacağı falan yok abi. Adamlar zaten RTÜK ne derse "he ok" diyip geçiyorlar. Türkiye pazarına göz kırpmak için "biz özgürlüğün kalesiyiz" tavırlarına da hastayım. Doğru düzgün, elle tutulur kaliteli bir yapımları da yok bana kalırsa. İşleri güçleri gündem yaratmak. İnşallah şu Prime Video falan büyür de adam gibi rekabet etmeyi öğrenirler.

Konu sadece eşcinsellikle alakalı değil. İnsanların hangi fikirleri lanetlemesi gerekip, hangi fikileri desteklemesi gerektiğini alttan alttan işliyorlar. Bu süreç kısa zamanda sonuç verecek bir olgu zaten değil. 50 yıl önce toplumda etik dıışı görünen şeyler bu gün aksini düşünmek farklı tepkilere sebep oluyor. Bu yönde çalışma yapmanın adı toplum mühendisliğidir. Sosyal medyada duyduğun hazır kalıpları her yere yazarak şirin olmuyorsun. Kendi fikirlerini üret.
Siyahiler üzerinden oynanan politik doğruculuğu hariç tutarak söylüyorum, yaptıkları toplum mühendisliğin ne gibi zararları olacağını düşünüyorsunuz? Netflix'in en fazla işlediği konulardan biri olan eşcinsellik etik dışı mı kalmalı?

Geri
Yukarı