Netmaster 383ZN uyumlu router tavsiyesi

jüpiter2001

Hectopat
Merhaba, UyduNet Netmaster 383ZN modem kullanıyorum ancak Wi-Fi çekim gücü berbat, modemle iki duvar olan odalarda sinyal kalitesi çok kötü, sürekli kopmalar oluyor bu nedenle. Bu modemle uyumlu bir router almayı düşünüyorum. Aşağıda bir kaçte ekledim sizce en uygunu hangisi?

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli

TP-Link Archer C50 AC 1200 Mbps Kablosuz Dual Band Access Point ve Router

TP-Link Archer C60 AC 1350Mbps Kablosuz Dual Band Access Point ve Router

Tenda AC5 AC 1200 Mbps Kablosuz Dual Band Access Point ve Router

Son düzenleme:
Merhaba, UyduNet Netmaster 383ZN modem kullanıyorum ancak Wi-Fi çekim gücü berbat, modemle iki duvar olan odalarda sinyal kalitesi çok kötü, sürekli kopmalar oluyor bu nedenle. Bu modemle uyumlu bir router almayı düşünüyorum. Aşağıda bir kaçte ekledim sizce en uygunu hangisi?

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli

TP-Link Archer C50 AC 1200 Mbps Kablosuz Dual Band Access Point ve Router

TP-Link Archer C60 AC 1350Mbps Kablosuz Dual Band Access Point ve Router

Tenda AC5 AC 1200 Mbps Kablosuz Dual Band Access Point ve Router

Yüksek ihtimal 2.4 GHz olmayan modem kullanıyorsun.
Hiçbiri uymaz, onun yerine modem al.

Yüksek ihtimal 2.4 GHz olmayan modem kullanıyorsun.
Hiçbiri uymaz, onun yerine modem al.
2.4 ghz derken? 5 ghz demek istediniz sanırım. Modem özellikleri aşağıdaki linkte yazıyor.

Netmaster CBW-383ZN Docsis 3.0 300Mbps 4Port 5dBi

Bilmeyenler bilenlerden daha kesin ifadeyle yazıyor, hayret ediyorum. Öncelikle uydunet te dsl modem kullanılamaz. Wifi Router alıyorsan ve kabloyla bağlayacaksan (ki zaten uydunet modemlerin wifi si sorunludur, mecbur kablo ile bağlayacaksınız, aksini düşünmeyin) modemin kaç Ghz desteklediği önemli değildir.

Dolayısıyla yazdıklarınızın hepsi size ilaç gibi gelecektir, uydunet modemi aratmayacaktır.

Tenda AC5 v3 şu an kullanıyorum, 5Ghz de standart üstü sinyal kalitesi var, araya duvar girse de 100mbit üstü bağlanabiliyor. 2.4Ghz ise uydunet modemden çok aşırı farklı değil ama stabil, 40Mbit bağlansa bile interneti hızlı alıyor, video izlenebiliyor.
Ben de bunu iade edip mi router 4A giga denesem mi diye düşünüyorum. TPlink C60 ise eminim ki sinyal olarak 2.4 ghz de en iyi sinyali verecektir.
Fiyat/performans olarak tenda veya Mi 4A,
kaliteli cihaz olsun derseniz C60...

Bilmeyenler bilenlerden daha kesin ifadeyle yazıyor, hayret ediyorum. Öncelikle uydunet te dsl modem kullanılamaz. Wifi Router alıyorsan ve kabloyla bağlayacaksan (ki zaten uydunet modemlerin wifi si sorunludur, mecbur kablo ile bağlayacaksınız, aksini düşünmeyin) modemin kaç Ghz desteklediği önemli değildir.

Dolayısıyla yazdıklarınızın hepsi size ilaç gibi gelecektir, uydunet modemi aratmayacaktır.

Tenda AC5 v3 şu an kullanıyorum, 5Ghz de standart üstü sinyal kalitesi var, araya duvar girse de 100mbit üstü bağlanabiliyor. 2.4Ghz ise uydunet modemden çok aşırı farklı değil ama stabil, 40Mbit bağlansa bile interneti hızlı alıyor, video izlenebiliyor.
Ben de bunu iade edip mi router 4A giga denesem mi diye düşünüyorum. TPlink C60 ise eminim ki sinyal olarak 2.4 ghz de en iyi sinyali verecektir.
Fiyat/performans olarak tenda veya Mi 4A,
kaliteli cihaz olsun derseniz C60...
Merhaba Tenda AC5 AC 1200 aldım ama henüz kurulumunu yapmadım. Modemi (netmaster 383ZN) bridge moduna alıp, tenda'yı router olarak kullanmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı