NetMaster CBW-700V Modeme port açmak

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar Uydunet'in verdiği bu modeme nasıl port açabilirim ben? Hiç bir özel ağ programını kullanamıyorum hep sorunlar oluyor. Mesela Tunngle'dan oyun oynayacağız. Normal bağlanıyorum , herhangi bir odaya girsem bile kimseyi göremiyorum odada sanki tek ben vvarmışım gibi görünüyor ama öyle bir durum yok. Tamamen benden kaynaklı bir sorun. Ayrıca böyle programlar internetimi haşat ediyor. 5-6 dk tarayıcı aç kapa DNS değiştirmekten beziyorum artık internet geri gelsin diye. Bu neden böyle arkadaşlar bu sorun sadece bilgisayarımda var. Böyle en ufak sorunda internetim kullanılamaz hale geliyor. Tunngle da zaten port açın diye uyarı veriyor.

Güncelleme:

Arkadaşlar çok basit bir şekilde Tunngle'ın kendi verdiği port değerleriyle portu açtım. Bunda herhangi bir tehlike var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın Kullanıcımız,

Yönlendirme sayfası ile 10 kurala kadar ayarlamalar yapabilirsiniz.

637349425712303.jpg

1. Port yönlendirmesi yapılacak olan PC’nin IP adresini yazınız
2. Başlangıç, bitiş portlarını ve protokol (tipini) belirleyip Etkin durumuna getiriniz.
3. Uygula butonuna tıklayınız.

Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

Sorununuz çözülmediği taktirde NetMASTER Destek Merkezi'ne başvurabilirsiniz. Destek merkezimiz hergün 08:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

[email protected]
0216 366 66 96

Saygılarımızla,

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı