NetSpeed 1.5 yıllık sorun sonrası düşünce ve firma değişimi değerlendirmesi

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Merhaba;

Evde ve işte şu an NetSpeed abonesiyim.

Yaşadığım sorunlardan kaynaklı ve çözüm sunmamalarından kaynaklı firma değiştirme kararımın artık noktasını attım.
1 yıldan daha fazla müşteri hizmetleriyle olan iletişimim sebebiyle kaldım. Hatta ikinci bir abonelik dahi aktif ettim ama etmez olaydım.

Evde ve işte Türk Telekom abonesi olduğum süreçte hiçbir sorun yokken. Ne yazık ki NetSpeed tarafında kimsenin çekmediği çileyi çektim.
Altyapı değerlerim sürekli dalgalanır hale geldi, CRC hataları milyonların zirvesine vurup duruyor, SNR değerim hala düşmeye devam ediyor, yurt dışı upload ve quality dalgalanması mevcut.
Bu yukarıdaki bahsettiğim şeyler Türk Telekom tarafında yokken NetSpeed üzerinde oluştu.

En son konuştuğum müşteri hizmetlerinin saçmalıklarına karşı resmen sabır taşına döndüm ve uzunca sert bir konuşma yaptım.
Kendilerine artık kalmayacağımı belirttim.

O konuşmadan sonra tekrardan tüm ISS firmalarını araştırdım, şikayet ve çözümlerine baktım.

TurkNet'e bakıyorum ciddi sorun yaşayan var, memnun olan var.
Milleni.com'a bakıyorum yine aynı.
Turkcell zaten kullanılmaz fiber yoksa.
Kablonet hizmeti yok ne yazık ki bölgede. Türk Telekom altyapısıyla kullanılacak bir firma değil bana göre.
Vodafone saçma bir şekilde sözleşme süresi zorunlu kılıyor. Paketleri de paket değil Türk Telekom seviyesinde fiyat sunuyorlar neredeyse.
NetSpeed zaten sürecimden kaynaklı geçilecek bir firma olduğunu kesinlikle düşünmüyorum ve önermiyorum. ( Abonelerinin hiçbir şekilde arkasında bulunmuyor. Türk Telekom ne derse o oluyor.)
Comnet var. Ciddi ispatlarla çok negatif durumları üyeler ve forum dışı kişiler paylaşmışlar. Pek güvenemedim ve ön ödemeli durumdan kaynaklı bir endişe duydum. Yoksa Comnet tarafına geçmeyi planlıyordum.

Gelelim GIBIRNET firmasına. Forumda ve forum dışında isminden kaynaklı ciddi alay konusu mevcut. Güven veren firma olmadığını ve merdiven altı firma diyen ciddi bir kitle var.
Bu konuyla beraber beni ciddi eleştiren olacaktır geçecek başka firma yok muydu mantığıyla. Doğrudur ancak hiçbiri güven vermiyor zaten.

Forumda GIBIRNET kullanan illaki var. Memnun olanda var.

Bu saatten sonra isme değil verilen desteğe bakmak lazım.
NetSpeed'e laf ettirmeyen biri vardı forumda. Kendisi bir sorun yaşadı ve soluğu TurkNet üzerinde aldı. Bu kişi şu an NetSpeed'i yerden yere vuruyor gördüğüm kadarıyla.
Bu kişiyi bilen var mı bilemem. NetSpeed konularına dikkatli bakın. Benden sonra ciddi anlamda eleştiren ikinci kişiye dönüşmüş bulunmakta.

GIBIRNET üzerinde sorun yaşar mıyım bilemem. Geçtikten sonra göreceğiz.
Bu firmada yine aynı sorunları yaşarsam eğer sorunun temeli Türk Telekom olduğu net. Peki neden. Türk Telekom şu an tüm İnternet kullanıcılarını kendi bünyesinde toplamaya çalışıyor. 4 yıldır Türk Telekom ciddi darbe aldı maliyet olarak. Bunun sebebi ise yüksek fiyat sebebiyle diğer firmalara kaçan müşteriler.

Bunu fark eden Türk Telekom şu an ne yapıyor peki hemen söylüyorum. Sorunlu portları diğer firmalara veriyor. Sorunsuz portları kendi bünyesinde tutuyor.
DSLAM sınırı olayları ciddi anlamda var ve çözüm yok gibi bir durum. TurkNet üzerinde birkaç örnek var çözüm olarak.
Yurt dışı çıkış kısıtlamaları yine var.

Yukarıda söylediğim gibi en kötü ihtimalle mayıs gibi Türk Telekom tarafına geçiş yapacağım sorunlarım devam ederse.

Evdeki altyapı hız tanımlamasının olmayışı inşallah firma değişimi ile çözülecektir diye umuyorum. ( Evdeki hizmet numaramla taşıma işlemi alan tek firma şu an GIBIRNET oldu. ) Bu sebeple GIBIRNET seçtim.
Diğer firmalar altyapı göremediği için işlem almadılar, alamadılar. GIBIRNET bunu nasıl yapıyor anlamış değilim.

GIBIRNET hizmetim aktif olduktan sonra durum güncellemesi yapacağım.
Gelişme : İş yerimdeki İnternet hizmetini ne yazık ki 3 aylık sınır yüzünden geçiremiyorum GIBIRNET dahil tüm firmalara.

Bu sebeple yeni bir abonelik başvurusu olarak işlem alma onayı verdim.
Evdeki hizmeti taşıyacaklar.

GIBIRNET üzerindeki yeni abonelik üzerinde olumsuz ve olumlu tüm durumları aktaracağım aktif olduğu zaman.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı