Netspeed düşük internet hızı sorunu

flaw7ess

Decapat
Merhaba,
24.02.2019 tarihinde Türktelekom'dan Netspeed VDSL'e geçiş yaptım. Geçtiğim günden beri hat değerlerimin iyi olmasına rağmen saat 17:00'dan sonra internet hızım 10 Mbit geçmiyor ve hızımın iyi olduğu saatlerde de pingim Speedtest'te 40-50 civarlarında. Sormak istediğim Türktelekom kullanırken hızım sabit ve pingim 9'u geçmiyordu. Twitch vs. platformlardan canlı yayın izlemek neredeyse imkansız (gündüz hızım 40Mbit iken bile) 160p üstüne çıkmıyor. Netspeed'e geçince değişen ne oldu? Altyapı aynı altyapı. Sorunun Telekom'dan kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Böyle bir şey mümkün mü? Geçiş yaptıktan sonra oluşan bir durum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
ben de 15 gün önce geçtim bu firmaya. 50 mbps kullanıyordum daha önce. şu an 75 mbps paketini kullanıyorum netspeed'in şu anlık sorun yok 72-73 mbps civarlarında geliyor internetim. Tek sorunum kablosuz da 45 mbps geçemiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Kardeş ben de Ortaca'da Türktelekom altyapısı ile Superonline kullanıyorum. Altyapı dediysem 56K Modem kullandığımız zamanların altyapısı.
İnterneti ilk bağlattığımda ttnet kullandım. 2 mbit download 0.7 mbit upload geliyordu. İşin ilginç yanı kota dolduğunda hız 3.5 mbit oluyordu. Superonline kullanmaya başladım 14 mbit hız geliyor. Yeni binalar yapıldıkça hız da düşmeye başladı. Altyapı yetersiz güçlendirin diyorum ; internet bağlantısı stabil, alabileceğiniz hız bu deyip gönderiyorlardı. Geçen ay adsl dolabı koydular fakat ödenek olmadığı için portları taşıyamıyorlarmış. Şimdi 8 mbit hızı, loss ve 3 haneli ping değerleri ile kullanıyorum.
Bodrum'da Fiber olup da Marmaris'te olmaması da ilginç. Bir de Marmaris'te yurtdışı çıkış POP noktası var. Oradan Fiber hat çıkartıp çevre ilçelere dağıtsalar maliyeti de minimumda tutarlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı