NetSpeed düşük Wi-Fi hızı veriyor

junlee

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar, 1-2 aydır Wi-Fi bağlantı hızımdan dolayı sorun yaşıyorum. NetSpeed 16 Mbps paket kullanıyorum, masaüstünde kablolu bağlantıda aldığım hız 9-10 civarında gayet normal ancak belirttiğim son dönemde Wi-Fi'de 1.5-2 Mbps hız alıyorum ve delireceğim artık.
Yaklaşık 3-4 yıl Zyxel marka modem kullandım (performansının düştüğü belli olduğu için), sonrasında NetSpeed'e geçince bir arkadaşımdan hiç kullanmamış olduğu TP-Link TD-W9970V3 VDSL2-ADSL2+ modemi aldım. İlk zamanlar Wi-Fi hızı da çok iyiydi ancak 2 aydır bu sorunu bir türlü çözemedim.

Sorun neden kaynaklı acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Müiteri hizmetleriyle konuşup sorununuzu belirttiniz mi ?
Müşteri hizmetleri hızı normal görüyor zaten kabloluda hızım normal. Wi-Fi bağlantısına müşteri hizmetleri ne yapabilir bilmiyorum.
Modemin kötü olduğu için bu sorunu yaşıyorsun, ASUS modem al keyfine bak.
2 ay öncesinde 7-8 ay normal kullanımda sıkıntı yaşamadığım modeme bir anda ne olmuş olabilir ki?

Müşteri hizmetleri hızı normal görüyor zaten kabloluda hızım normal. Wi-Fi bağlantısına müşteri hizmetleri ne yapabilir bilmiyorum.

2 Ay öncesinde 7-8 ay normal kullanımda sıkıntı yaşamadığım modeme bir anda ne olmuş olabilir ki?

Kankam kötü işte teknoloji bu mükemmel değil.

Modeminizde sorun varsa ISS'niz ne yapabilir?

Kabloluda sorun yokken WiFi'da sorun yaşıyorsanız bu tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, ISS gelip de WiFi için modeminizi kontrol edecek değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı